Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Justyna Kowalczyk - niedoszły prawnik z dwiema datami urodzenia

0
Podziel się:

Właśnie po raz drugi z rzędu wygrała Tour de Ski. Czy obroni Kryształową Kulę?

Justyna Kowalczyk - niedoszły prawnik z dwiema datami urodzenia
(Uncleweed/CC/Flickr)

Właśnie po raz drugi z rzędu wygrała Tour de Ski i coraz pewniej zmierza do obrony Kryształowej Kuli. Przedstawiamy sylwetkę Justyny Kowalczyk.

Właśnie po raz drugi z rzędu wygrała Tour de Ski i coraz pewniej zmierza do obrony Kryształowej Kuli (ma 500 punktów przewagi nad drugą Marit Bjoergen). W ten weekend Justyna Kowalczyk odpoczywa po wyczerpującym turnieju i nie zobaczymy jej na zawodach w czeskim Libercu, za to już za tydzień wystartuje w zawodach w estońskim Otepaa, gdzie kilka lat temu po raz pierwszy stanęła na podium Pucharu Świata.

Niewielką miejscowość w Małopolsce, Kasinę Wielką, znają dziś wszyscy, ale historia najsłynniejszej polskiej narciarki rozpoczyna się w niedalekiej Limanowej. I to dwa razy. Przez urzędniczą pomyłkę w metryce Justyny Kowalczyk znalazła się data 23 stycznia 1983 roku. W rzeczywistości przyszła na świat cztery dni wcześniej. Jest najmłodszym z czwórki rodzeństwa, ma dwie siostry i brata.

Justyna Kowalczyk to nie tylko bohaterka zbiorowej wyobraźni, ale też świetna marka. Magazyn _ Forbes _w 2010 roku umieścił na 9. miejscu wśród najcenniejszych gwiazd polskiego show biznesu i wycenił jej reklamową wartość na 587 500 zł.

Obok sportowych laurów, biegaczka zdobyła też mnóstwo nagród przyznawanych przez kibiców i dziennikarzy. Niedawno zwyciężyła w plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca 2010 roku, ale ma na swoim koncie także trochę egzotyczne jak na sportsmenkę tytuły: Najpiękniejszej Polki magazynu _ Viva _ czy Kobiety Roku _ Glamour _. Kowalczyk doczekała się też swojej pierwszej oficjalnej biografii. W ubiegłym roku ukazała się książka „Bieg życia Justyny”.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)