Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Juszczenko: Nie będę premierem u Janukowycza

0
Podziel się:

- Nie będę premierem, bo będę prezydentem - mówi o najbliższych wyborach prezydent Ukrainy.

Juszczenko: Nie będę premierem u Janukowycza
(PAP/EPA)

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko zaprzeczył pogłoskom o ustaleniach ze swym rywalem w nadchodzących wyborach prezydenckich Wiktorem Janukowyczem.

_ - Chcę powiedzieć jasno: nie będę premierem. Nie będę nim, bo będę prezydentem _ - oświadczył szef państwa.

Niektórzy ukraińscy komentatorzy utrzymują, że Juszczenko zdaje sobie sprawę z nikłych szans na reelekcję, w związku z czym porozumiał się z Janukowyczem, iż w razie jego wygranej w styczniowych wyborach otrzyma od niego tekę premiera.

_ - Jestem Ukraińcem, a nie chachłem (pogardliwe określenie Ukraińców - PAP). Nie będę uczestniczyć w intrygach z siłami, które nie działają na rzecz Ukrainy _ - podkreślił urzędujący prezydent.

Zaznaczył jednocześnie, że ewentualna porażka wyborcza nie będzie dla niego tragedią. _ - Moja rodzina na pewno się z tego ucieszy _ - powiedział.

Twierdzenia ekspertów o możliwym porozumieniu Juszczenki z Janukowyczem, który uważany jest za kandydata prorosyjskiego, są wynikiem kampanii obecnego prezydenta, w której skupia się on na walce z kandydującą w wyborach obecną premier Julią Tymoszenko.

Tymczasem według ostatnich sondaży poparcie dla Juszczenki wynosi dziś ok. 4 procent. Faworytem rankingów jest Janukowycz, który może liczyć nawet na ok. 30 proc. głosów. Na drugim miejscu znajduje się Tymoszenko, na którą chce obecnie głosować niecałe 15 proc. wyborców.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)