Notowania

wojna w syrii
26.06.2013 10:55

Już ponad 100 tysięcy zabitych w Syrii

Informuje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, które ma swą siedzibę w Londynie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

*Poinformowało o tym Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, które ma swą siedzibę w Londynie. Bilans ten uwzględnia ofiary do 24 czerwca. *

Jak donosi Obserwatorium, w trakcie ponad dwuletniego konfliktu śmierć poniosło dokładnie 100 191 osób, w tym ponad 36,6 tys. cywilów. W tej kategorii jest ponad 5 tys. dzieci poniżej 16. roku życia i ponad 3,3 tys. kobiet.

W szeregach powstańców poległo ponad 2,5 tys. cudzoziemskich bojowników, głównie dżihadystów. Ogółem straty rebeliantów to około 18 tys. zabitych. W konflikcie zginęło również 169 bojowników libańskiego Hezbollahu, którzy przyłączyli się do walki po stronie armii reżimu Asada.

Ponad 2,5 tys. ciał nie zostało zidentyfikowanych.Według Syryjskiego Obserwatorium ponad 10 tys. osób przetrzymywanych jest w państwowych więzieniach, a kilkuset funkcjonariuszy sił proreżimowych znajduje się w rękach rebeliantów. Organizacja ta publikuje dane dotyczące ofiar opierając się na informacjach uzyskanych od szerokiej sieci swoich działaczy i lekarzy przebywających w Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Sankcje wobec Syrii wygasną? To możliwe Brak porozumienia będzie oznaczać, że sankcje wobec Syrii wygasną o północy 31 maja.
Są dowody, że Syria użyła broni chemiczną Stosując broń chemiczną władze Syrii "już dawno przekroczyły czerwoną linię" wyznaczoną przez Stany Zjednoczone - powiedział premier Turcji Recep Tayyip Erdogan w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji NBC News.
Francuzi chcą uzbroić syryjskich rebeliantów Szef francuskiego MSZ Laurent Fabius opowiedział się w Parlamencie Europejskim za uzbrajaniem umiarkowanej opozycji syryjskiej, ponieważ odmawianie im broni sprawi, że rosnąć będą w siłę ugrupowania radykalne, bliskie Al-Kaidzie.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz