Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński będzie debatował, ale nie z kandydatami

0
Podziel się

Prezes PiS tworzy Centrum Informacji Europejski.

Kaczyński będzie debatował, ale nie z kandydatami
(PAP/Paweł Supernak)
bDBbFIwl

Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński otworzył Centrum Informacyjne _ Europejski _. Będą się tam odbywały debaty z jego udziałem, dotyczące m.in. gospodarki, polityki zagranicznej, edukacji i wojska.

_ - Zaczynamy rozmowę o Polsce. Chcemy by ta kampania była rozmową o Polsce,a nie rozmową o wojnach i kapitulacjach, o wycofywaniu się. Żeby ten język - niestety ciągle używany - ostatecznie z polskiej polityki znikł _ - podkreślił prezes PiS podczas prezentacji tematów debat, które odbędą się w Centrum. Znajduje się ono w Hotelu Europejskim w Warszawie w pobliżu Pałacu Prezydenckiego.

Kandydat PiS będzie rozmawiał z ekspertami i osobistościami, ale na razie nie ma mowy o debatach z innymi kandydatami. Pierwsza rozmowa odbędzie się jutro. Kaczyński będzie mówił o wyzwaniach Polski i Europy do 2020 roku z prof. Jadwigą Staniszkis.

bDBbFIwn

_ - W trakcie kampanii wyborczej kandydaci powinni słuchać. Uczynię wszystko, żeby się dowiadywać, co osoby reprezentujące różne opcje myślą o różnych ważnych dla Polski sprawach. Wydaje mi się, że jest to obowiązek każdego kandydata _ - powiedział Kaczyński, który jednak nie weźmie udziału we wszystkich debatach.

Podczas wystąpienia zaznaczył, że urząd prezydenta jest _ ponad podziałami _ i dlatego przyszłej głowie państwa powinna być potrzebna wiedza o różnych poglądach. Zaznaczył, że chce aktywizować obywateli.

- _ Obywatel dobrze poinformowany, zachęcany do działalności pro publico bono, to jest ogromna wartość dla społeczeństwa we wszystkich wymiarach. Taki obywatel jest bardziej funkcjonalny, bardziej wydajny, efektywny dla całości, niż obywatel, który informacji nie ma, który czasem wręcz podlega różnego rodzaju manipulacjom, którego obraz życia społecznego jest całkowicie zakłócony _ - powiedział prezes PiS.

bDBbFIwt

Zdaniem Elżbiety Jakubiak z Prawa i Sprawiedliwości, zaproszeni goście będą mieli odmienne poglądy. Posłanka nie chciała jednak zdradzić ich nazwisk.

Debaty - według zapowiedzi sztabowców - mają być otwarte dla wszystkich chętnych. W Centrum Informacyjnym znajduje się sala konferencyjna, sala przeznaczona do planowanych debat kandydata, kącik zabaw dla dzieci, kawiarenka i punkt, w którym można pobrać materiały wyborcze kandydata oraz salonik.

W saloniku znajdują się m.in. portret Józefa Piłsudskiego, zdjęcie Lecha i Marii Kaczyńskich, książki z wierszami Adama Mickiewicza, obrazek Matki Boskiej Ostrobramskiej.

| O czym będą debaty |
| --- |
| Debaty mają się odbywać do połowy czerwca. Rozmowa dotycząca gospodarki odbędzie się 8 czerwca. Dzień później zaplanowana jest debata: _ Polityka energetyczna i polityka wschodnia _. 10 czerwca Kaczyński będzie debatował o sytuacji społecznej w Polsce; 11 czerwca zorganizowana zostanie debata _ Młodzi w polityce _. 14 czerwca będzie debata o kulturze, dzień później o polskim rozwoju regionalnym, a 16 czerwca poruszony ma zostać temat edukacji i nauki oraz rolnictwa. Tego dnia Kaczyński podsumuje część debat. Trzy dni przed wyborami - 17 czerwca odbędzie się debata o współczesnej polskiej armii. Na 18 czerwca zaplanowane jest podsumowanie debaty młodych i rozmowa o samorządzie. Wszystkie debaty będą miały prowadzących i moderatorów. Wśród nich znajdą się m.in. europoseł PiS Paweł Kowal (będzie moderował debatę o polityce zagranicznej), posłanka PiS Joanna Kluzik-Rostkowska (poprowadzi debatę o polityce społecznej), poseł Ryszard Terlecki (edukacja). Panel dotyczący wojska poprowadzi gen. Waldemar
Skrzypczak. |

bDBbFIwu

ZOBACZ TAKŻE:

bDBbFIwO
Źródło:
KOMENTARZE
(0)