Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński chce przeprosin i odszkodowania za mord w Katyniu

0
Podziel się:

Prezes PiS powiedział, że sama uchwała Dumy to za mało.

Kaczyński chce przeprosin i odszkodowania za mord w Katyniu
(PAP/Radek Pietruszka)
bEKMNQOJ

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że za uchwałą rosyjskiej Dumy Państwowej ws. Katynia powinny iść konkrety: przeprosiny i odszkodowania.

Duma Państwowa, izba niższa rosyjskiego parlamentu, wstępnie przyjęła uchwałę w sprawie zbrodni katyńskiej. Treść zaproponowanej uchwały przyjęto jako podstawę do dalszej dyskusji. Autorzy dokumentu proponują uznanie mordu na polskich oficerach wiosną 1940 roku za zbrodnię reżimu stalinowskiego, a ZSRR - za państwo totalitarne.

_ - Nie znam w tej chwili treści tej rezolucji, znam tylko wczorajsze informacje medialne w tej sprawie, więc nie wiem, co w tej rezolucji jest _ - zastrzegł Kaczyński w porannej rozmowie z dziennikarzami w Sejmie.

bEKMNQOL

Jak ocenił, _ jeżeli to jest jakiś postęp, to dobrze, ale to jest taka sprawa zerojedynkowa: albo się przyznają, przepraszają, płacą odszkodowania, albo nie _. _ Jeżeli nie, to w gruncie rzeczy to jest wszystko pozór _ - powiedział prezes PiS.

Na uwagę, że w uchwale użyto słowa _ zbrodnia _, odpowiedział: _ ale te słowa o zbrodni są od lat 80. _. _ Chodzi o to, by z tego wyciągnąć ostateczne wnioski, przyznać się do winy, przeprosić i zapłacić _ - dodał Kaczyński. Pytany, czy za uchwałą powinny iść konkrety, odpowiedział, że tak.

bEKMNQPm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)