Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaczyński chce zmiany. Wie, kogo trzeba opodatkować

0
Podziel się:

Prezes PiS twierdzi, że sytuacja jest podobna do tej z 1989 roku. Jego zdaniem trzeba stworzyć nowy system.

Kaczyński chce zmiany. Wie, kogo trzeba opodatkować
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Celem jest to, żeby w Polsce zapanowała sprawiedliwość podatkowa, bo to jest to, o czym ta władza, którą mamy obecnie, mówić nie chce, bo ona ciągle mówi: nie ma, nie ma, nie ma, nie ma _ - podkreśla Jarosław Kaczyński.

- _ Musimy sobie uświadomić, że jesteśmy tak jakby w '89 roku, że trzeba podejmować decyzje najbardziej zasadnicze odnoszące się do tego, jak ma wyglądać w Polsce nowy system _ - mówi lider PiS.

_ - Trzeba dzisiaj mówić o tak głębokiej zmianie, która będzie oznaczała nowy system. Możemy to nazwać IV Rzeczpospolitą, możemy to nazwać jakoś inaczej, ale istotą rzeczy jest zmiana _ - powiedział prezes PiS, który spotkał się w sobotę z sympatykami partii w Stoczni Gdańskiej.

_ Szef PiS ar _gumentował, że stworzony na początku lat 90. - jak go nazwał - system Balcerowicza obecnie wyczerpuje swoje możliwości. _ - Zaczyna prowadzić do społecznej degradacji _ - mówił Kaczyński. _ - Mamy perspektywę demograficznego upadku, sięga się już do najpłytszych kieszeni - reforma emerytalna jest tego najlepszym przykładem - mamy do czynienia z upadkiem bardzo wielu dziedzin naszego życia gospodarczego, życia społecznego, przeprowadza się ogromną redukcję państwa, szkolnictwa, wycofuje się różnego rodzaju instytucje z mniejszych ośrodków, tworząc (...) jeszcze większe bezrobocie _ - wyliczał.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/119/m190327.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;w;polsce;profesor;balcerowicz;odpowiada,213,0,1088469.html) *Polsce również grozi kryzys? Balcerowicz odpowiada * Znany ekonomista ocenia stan polskiej gospodarki.

Dlatego według prezesa PiS potrzebna jest zmiana. - _ Na pewno musimy podjąć politykę gospodarczą z prawdziwego zdarzenia, na pewno musimy podjąć politykę społeczną z prawdziwego zdarzenia, bo choćby reforma emerytalna to już jest podważenie pewnego konsensusu społecznego _ - powiedział.

Jak podkreślił, w centrum planu zmiany jest kwestia finansów publicznych. Jego zdaniem _ absolutnie _ potrzebne są nowe ustawy podatkowe. - _ Myśmy je przygotowali - _ podkreśla. Jego zdaniem w Polsce jest ogromna sfera nieopodatkowana. Jak mówił, są to banki, wielkie sieci handlowe, a także bardzo wielu ludzi zamożnych.

_ - Obecny system podatkowy to jest coś, co można porównać do maszyny, która już dawno zardzewiała, omszała, gdzie każde kółko kręci się w inną stronę i kto chce, tym kółkiem kręci _ - ocenił.

Szef PiS uważa, że trzeba także przebudować cały system administracji skarbowej. _ - Plan został opracowany jeszcze za czasów naszego rządu. (...) Można go wcielić w życie, trzeba tylko władzy, która chciałaby tego dokonać _ - powiedział.

Jak podkreślił, trzeba także podjąć na nowo kwestię finansów publicznych na arenie Unii Europejskiej. _ - Jeżeli Polska ma być szybko rozwijającym się krajem, a to jest absolutny warunek rozwiązania naszych problemów, to musimy te kwestie spróbować w Europie postawić na nowo _ - podkreślił.

Wzmocnić polski przemysł - także taki postulat wygłosił prezes PiS. Jarosław Kaczyński przemawiał do sympatyków swojej partii w Stoczni Gdańskiej.

Prezes PiS mówił też o konieczności dowartościowania przemysłu, między innymi stoczniowego. - _ Trzeba doprowadzić do takiego stanu, w którym ten polski przemysł będzie funkcjonował jako bardzo znacząca część gospodarki. Nie ma się co łudzić stwierdzeniami, że ważne są usługi i podwykonawstwo _ - mówi lider PiS.

Zdaniem prezesa PiS, tych zmian można dokonać tylko w przypadku gdy państwo jest sprawne. - _ Nasze państwo jest niezdolne do realizacji takiego programu. On by się prawdopodobnie w dzisiejszych okolicznościach zmienił w wielki program korupcyjny _ - mówi.

W opinii Jarosława Kaczyńskiego, trzeba też wyjaśnić kto w Polsce ma naprawdę władzę. Jego zdaniem, dzierżą ją nie tylko premier i prezydent, ale także Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, NBP, a także - jako osobny byt - Ministerstwo Finansów.

Czytaj więcej w Money.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)