Notowania

wybory prezydenckie 2010
08.06.2010 11:56

Kaczyński: Debata w TVP ma demokratyczną logikę

Kandydat PiS na prezydenta uważa, że takiej logiki nie miałaby debata w TVN.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Kandydat PiS na prezydentaJarosław Kaczyńskiuważa, że taka logika nie byłaby widoczna w propozycji debaty w TVN. *

13 czerwca TVP organizuje debatę wyborczą pretendentów do fotela prezydenckiego wspieranych przez ugrupowania, które mają reprezentację w parlamencie. Mieliby wziąć w niej udział:Bronisław Komorowski(PO), Jarosław Kaczyński (PiS),Grzegorz Napieralski(SLD) iWaldemar Pawlak(PSL). Kandydaci, oprócz Komorowskiego, zadeklarowali już swój udział. TVP zaproponowała również dwie inne debaty, w których dyskutować mieliby pozostali kandydaci - po trzech w każdej z tych debat.

[

Powódź 2010. Najważniejsze informacje w Money.pl ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/powodz;2010.html )

Szef sztabu kandydata POSławomir Nowakpoinformował, że jest możliwość przeprowadzenie debaty _ jeden na jeden _ Bronisława Komorowskiego z Jarosławem Kaczyńskim 15 czerwca w TVN i TVN24. Jak zapowiedział, sztab Komorowskiego jest gotowy uzgodnić ze sztabem Kaczyńskiego ewentualnie inny termin takiej debaty _ jeden na jeden _ w TVN, która - jak zaznaczył - mogłaby być współorganizowana również z innymi telewizjami.

_ - Jest propozycja telewizji publicznej. Na razie rozmawiajmy o tej propozycji. Mam nadzieję, że jest ona zgodna z regułami demokracji, bo proszę pamiętać, że mamy 10 kandydatów, a propozycja telewizji publicznej mówi: trzech, trzech oraz czterech kandydatów _ - odpowiedział J.Kaczyński.

- Według niego, jest w tej propozycji _ pewna demokratyczna logika _. _ Czy taka demokratyczna logika byłaby w propozycji, o której wspomniano? Nie jestem tego zupełnie pewien, bo sondaży nie można traktować jako mechanizmu demokratycznego, to są takie punkty orientacyjne _ - mówił. Prezes PiS zaznaczył przy tym, że _ nie zamyka _ się z góry na nic.

Tagi: wybory prezydenckie 2010, debata, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz