Notowania

wybory prezydenckie 2010
22.05.2010 14:53

Kaczyński deklaruje: Rząd ma moje poparcie

W sprawie pomocy dla powodzian nie będzie podziałów partyjnych - mówi kandydat PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jarosław Kaczyńskizadeklarował, że w sprawie pomocy dla powodzian rząd otrzyma pełnie wsparcie ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Kandydat PiS w wyborach prezydenckich oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą.

Z powodu powodzi sztab Jarosława Kaczyńskiego zdecydował o ograniczeniu planowanej na dziś wielkiej konwencji przedwyborczej do krótkiego wystąpienia swojego lidera.

Przemówienie programowe, które Jarosław Kaczyński miał wygłosić dzisiaj, zostało przełożone na następny tydzień. Swoje dzisiejsze wystąpienie Jarosław Kaczyński poświęcił powodzianom.

Podczas przemówienia na warszawskim Placu Teatralnym Kaczyński podkreślił, że dla wszystkich Polaków priorytetem na najbliższe dni jest właśnie pomoc dla powodzian. Wystąpienie było przerywane okrzykami zgromadzonych.

Jarosław Kaczyński zaapelował do wszystkich o wsparcie dla poszkodowanych.

Zaapelował też o to, by wszyscy wyciągnęli wnioski z ostatnich tragicznych dni. Dodał, iż początkowo spotkanie na Placu Teatralnym było planowane jako wiec polityczny, ale w obliczu powodzi postanowiono, iż odbędzie się tam koncert charytatywny na rzecz powodzian. Zaapelował o wsparcie dla tej inicjatywy. Po przemówieniu prezesa PiS zebrani na Placu odśpiewali hymn narodowy.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: wybory prezydenckie 2010, Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz