Notowania

wybory prezydenckie 2010
08.05.2010 09:55

Kaczyński i Komorowski mogą startować w wyborach

Do zweryfikowania pozostało jeszcze czterech kandydatów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

*Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowałaJarosława Kaczyńskiego(PiS) iBronisława Komorowskiego(PO) jako kandydatów na prezydenta RP w wyborach zarządzonych na 20 czerwca . *

Wcześniej Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała kandydaturę Bogusława Ziętka (Sierpień 80).

W czwartek o północy minął termin składania w PKW dokumentów potrzebnych do rejestracji kandydatów na prezydenta, w tym co najmniej 100 tys. podpisów z poparciem.

ZOBACZ TAKŻE: Komorowski utrzymuje przewagę nad Kaczyńskim
Oprócz Ziętka, Kaczyńskiego i Komorowskiego, PKW formalnie zarejestrowała także:Waldemara Pawlaka(PSL),Grzegorza Napieralskiego(SLD) i Marka Jurka (Prawica Rzeczypospolitej).

Na rejestrację nadal czekają:Andrzej Olechowski(niezależny, wspierany przez Stronnictwo Demokratyczne),Andrzej Lepper(Samoobrona),Janusz Korwin-Mikke (były prezes UPR, obecnie Wolność i Praworządność) i Kornel Morawiecki (założyciel _ Solidarności Walczącej _).

O wyborach prezydenckich czytaj w Money.pl
*Kaczyński podziękował za 1 mln 650 tys. podpisów * - Łączy nas przekonanie, że Polska ma prawo do marzeń. Że będzie silna, licząca się w świecie, sprawiedliwa - tak Jarosław Kaczyński podziękował 1 mln 650 tys. Polaków, którzy podpisali się na listach, które zostaną złożone w Państwowej Komisji Wyborczej.
*Pięciu najważniejszych kandydatów na prezydenta * Twardy gracz i ugodowiec, obrotny wicepremier i mało wyrazisty przewodniczący SLD oraz znany polityk bez zaplecza - to najwięksi gracze w starciu o fotel prezydenta. To najprawdopodobniej między nimi stoczy się bój.
*Fotel prezydenta kosztuje coraz więcej * 15 lat temu głos poparcia kosztował Aleksandra Kwaśniewskiego51 groszy. Reelekcja kosztowało go ponad dwukrotnie więcej. Przed pięcioma laty komitet Lecha Kaczyńskiego, który pokonał Donalda Tuska, za głos zapłacił już 1,63 zł.
*Czas na prawdziwą kampanię, II tura może zaskoczyć * Czas na prawdziwą kampanię, II tura może zaskoczyć
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: wybory prezydenckie 2010, Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz