Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński obiecuje studentom ulgi

0
Podziel się

Dostęp do zawodów prawniczych, bezpłatna nauka - to elementy programu kandydata PiS.

Kaczyński obiecuje studentom ulgi
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgDowbV

*Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński zapewnia w liście skierowanym do studentów,, że ich sprawy są ważną częścią jego programu wyborczego. *

Jarosław Kaczyński w piątek wysłał odpowiedź na apel Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, który tydzień temu wezwał kandydatów na urząd prezydenta do przedstawienia poglądów na kwestie finansowania studiów w Polsce, otwarcia zawodów prawniczych i wyrównywania szans absolwentów na rynku pracy.

Kandydat PiS w liście podkreślił, że opowiada się za bezpłatnym dostępem do studiów, pełnym otwarciem zawodów prawniczych oraz że popiera projekt ustawy przywracającej studentom 49 proc. ulgę na przejazdy PKP i PKS.

bEgDowbX

_ - Korporacjonizm powinien być rozumiany jako autonomia niektórych zawodów, a nie jako blokada dla młodych absolwentów prawa. O dostępie do zawodu powinny decydować kryteria merytoryczne, a nie sztuczne limity _ - napisał.

_ - W moim programie wszystkie te sprawy znajdują bardzo ważne miejsce. Jestem otwarty także na wasze postulaty i propozycje. Wiem, że programu edukacji młodego pokolenia nie da się stworzyć bez wsłuchania się w wasz głos. Mam nadzieję, że będzie okazja do zapoznania się z waszymi propozycjami _ - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Dodał również, że istotna jest autonomia szkolnictwa wyższego. _ - Wolność badań naukowych nie powinna być ograniczana ani cenzurą, ani środkami administracyjnymi. Mam nadzieję, że będziecie państwo reagowali na wszelkie przejawy łamania tej fundamentalnej zasady _ - napisał kandydat PiS.

bEgDowcd

Jarosław Kaczyński na zakończenie listu życzy studentom _ pomyślnego zdania egzaminów _.

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak zapewnił we wtorek w rozmowie z PAP, że _ wkrótce _ Jarosław Kaczyński przedstawi swój program wyborczy. Według niego, będzie on oparty na programie PiS i będzie nawiązywał do koncepcji _ 4x4 _ sformułowanej przez b. szefową klubu PiS Grażynę Gęsicką. _ Była to koncepcja współpracy wszystkich sił politycznych wobec wyzwań, które stoją przed Polską _ - przypomniał.

ZOBACZ TAKŻE:

bEgDowcy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)