Notowania

biskup
07.08.2010 17:01

"Kaczyński odreagowuje na Komorowskim śmierć brata"

Prezes PiS przez kampanię prezydencką tłumił emocje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bronisław Komorowski/CC/Flickr)

Politolog Bartłomiej Biskup uważa, że Jarosław Kaczyński wypowiada się na temat Bronisława Komorowskiego w tonie osobistym. Według niego, ten ton może zdominować stosunki PiS-PO.

Podczas dzisiejszej konferencji lider PiS tłumaczył, że nie pojawił się na zaprzysiężeniu miedzy innymi dlatego,że było ono wynikiem śmierci jego brata. Jak mówił, łatwiej byłoby mu traktować dzień zaprzysiężenia jako święto, gdyby był to dzień 23 grudnia - tak jak planowano.

Zdaniem Bartłomieja Biskupa, te słowa nie są wypowiedziane w kontekście politycznej. Według niego, to są słowa osobiste, podyktowane sytuacja osobistą. Jarosław Kaczyński mówi jak czuje jako człowiek, nie jako polityk.

POSŁUCHAJ BARTŁOMIEJA BISKUPA:

Bartłomiej Biskup nie wyklucza, że tymi słowami odreagowuje śmierć swojego brata. Wcześniej nie mógł tego zrobić, bo dostosowywał się do reguł kampanii. Teraz daje upust tym uczuciom.

POSŁUCHAJ BARTŁOMIEJA BISKUPA:

Politolog nie wyklucza, że spór o katastrofę smoleńską naznaczy relacje między liderem PiS a nowym prezydentem. Podkreślił jednak, że wiele w tej sprawie zależy od Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiemy, co rząd zrobi w następnych latach z finansami ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wiemy;co;rzad;zrobi;w;nastepnych;latach;z;finansami,145,0,652689.html )
* _ [ Rząd planuje podwyżkę VAT. Na wszystko, oprócz żywności ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/rzad;planuje;podwyzke;vat;na;wszystko;oprocz;zywnosci,123,0,649595.html ) _
* _ [ We Francji komentują nieobecność prezesa PiS-u na zaprzysiężeniu ]( http://news.money.pl/artykul/we;francji;komentuja;nieobecnosc;prezesa;pis-u;na;zaprzysiezeniu,219,0,652507.html ) _
Tagi: biskup, kaczyński, komorowski, katastrofa smoleńska, prezydent, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz