Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński podziękował za 1 mln 650 tys. podpisów

0
Podziel się

- Łączy nas marzenie o Polsce silnej i sprawiedliwej - podkreśla lider PiS.

Kaczyński podziękował za 1 mln 650 tys. podpisów
(PAP/Tomasz Gzell)
bEgXxHkR

aktualizacja 17:10

-_ Łączy nas przekonanie, że Polska ma prawo do marzeń. Że będzie silna, licząca się w świecie, sprawiedliwa _ - tak Jarosław Kaczyński podziękował 1 mln 650 tys. Polaków, którzy podpisali się na listach, które zostaną złożone w Państwowej Komisji Wyborczej.

*- *_ Chcę podziękować wszystkim, którzy zbierali podpisy i tym wszystkim którzy się podpisali - _podkreślał kandydat Prawa i Sprawiedliwości w krótkim oświadczeniu. _ _

_ - Mam nadzieję, że łączy nas marzenie o Polsce silnej, sprawiedliwej i dumnej - _ powiedział.

bEgXxHkT

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Rzecznik sztabu kandydata Paweł Poncyliusz powiedział, że szczegóły kampanii są wciąż dopracowywane.

POSŁUCHAJ PAWŁA PONCYLJUSZA:

Szefowa sztabu kandydata PiS - Joana Kluzik-Rostkowska zaznaczyła, ze choć w PKW komitett składa milion 650 tysięcy podpisów, to jest ich znacznie więcej.

POSŁUCHAJ JOANNY KLUZIK-ROSTOWSKIEJ:

bEgXxHkZ

fot: PAP/Tomasz Gzell _ _fot: PAP/Tomasz Gzell _ _fot: PAP/Tomasz Gzell _ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/wystapienie;jaroslawa;kaczynskiego,galeria,3675,0.html)

Dziennikarze nie mogli zadawać pytań Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Do tej pory Kaczyński praktycznie nie uczestniczy w kampanii wyborczej. Od czasu tragedii w Smoleńsku przemawiał jedynie w czasie pogrzebów posłów Prawa i Sprawiedliwości. Wygłosił też oświadczenie po tym jak podjął decyzję o kandydowaniu na prezydenta. Mówił w nim m.in. o konieczności kontynuowania misji tragicznie zmarłego brata.

Zdaniem wielu obserwatorów sceny politycznej to przemyślana strategia Prawa i Sprawiedliwości, które wie, że w ten sposób podtrzymuje aurę współczucia dla swojego kandydata. Elżbieta Jakubiak z PiS odrzuca te sugestie:_ Z takimi opiniami nie da się dyskutować. Jeżeli ktoś zaczyna tak spekulować to znaczy, że nie rozumie normalnego życia. Poza tym, że jesteśmy politykami, jesteśmy też ludźmi. A tragedia, która się wydarzyła, dotknęła go osobiście. _

bEgXxHla

Kaczyński kontra Komorowski - czeka nas starcie gigantów

Kaczyński obok Bronisława Komorowskiego to najpoważniejszy kandydat w batalii o tzw. Duży Pałac.Jak wynika z ostatniego nieznacznie osłabło poparcie dla marszałka Sejmu. Rośnie z kolei poparcie dla lidera PiS-u. Według rożnych badań Komorowski w pierwszej turze może liczyć na poparcie od 47 proc. do 56 proc., a Jarosław Kaczyński od 26 do 30 procent. Kandydata PiS w wyborach poparł oficjalnie związek zawodowy NSZZ_ Solidarność. _

Do tej pory oprócz Jarosława Kaczyńskiego podpisy w PKW złożyły komitety: Marka Jurka, Bronisława Komorowskiego, Grzegorza Napieralskiego, Waldemara Pawlaka i Bogusława Ziętka.

Czytaj więcej o przyspieszonych wyborach prezydenckich
*Rzeźbiarz, poeta i marynarz walczą o Duży Pałac * Co pcha kandydatów, którzy nie mają szans na zwycięstwo do udziału w wyborach? Część z nich zapewne po cichu liczy na powtórkę scenariusza z 1990 r. Kiedy to człowiek znikąd Stan Tymiński dostał 23 proc. głosów i wszedł do drugiej tury.
*Fotel prezydenta kosztuje coraz więcej * 15 lat temu głos poparcia kosztował Aleksandra Kwaśniewskiego51 groszy. Reelekcja kosztowało go ponad dwukrotnie więcej. Przed pięcioma laty komitet Lecha Kaczyńskiego, który pokonał Donalda Tuska, za głos zapłacił już 1,63 zł.
*Pięciu najważniejszych kandydatów na prezydenta * Twardy gracz i ugodowiec, obrotny wicepremier i mało wyrazisty przewodniczący SLD oraz znany polityk bez zaplecza - to najwięksi gracze w starciu o fotel prezydenta. To najprawdopodobniej między nimi stoczy się bój.
*Jaki prezydent jest potrzebny Polsce? *Choć zdaniem części obserwatorów sceny politycznej prezydent pełni przede wszystkim funkcje reprezentacyjne, to - jeżeli tylko zechce - będzie mógł m.in. skutecznie blokować reformę finansów publicznych i służby zdrowia. To kto wygra wybory może też zaważyć na kształcie i powodzeniu naszej prezydencji w Unii Europejskiej.
bEgXxHlb

ZOBACZ TAKŻE:

bEgXxHlu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)