Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2011
02.07.2011 15:28

Kaczyński: Pracowici zostaną w PiS

Prezes PiS zaprzecza jakoby chciał się pozbyć jednej trzeciej posłów partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnił, że wszyscy parlamentarzyści tego ugrupowania, _ którzy pracują i wykonują dobrze swój mandat poselski lub senatorski _ znajdą się na listach wyborczych PiS. *

J.Kaczyński _ nieprawdziwymi _ nazwał sugestie jakoby chciał się pozbyć jednej trzeciej posłów PiS. Odniósł się w ten sposób do sobotniego artykułu w _ Gazecie Wyborczej _ pt. _ Prezes karci PiS _.

_ - Wielokrotnie podczas posiedzeń Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości podkreślałem, że wszyscy parlamentarzyści, którzy pracują i wykonują dobrze swój mandat poselski lub senatorski znajdą się na naszych listach wyborczych _ - napisał Kaczyński w oświadczeniu.

Według _ GW _ J.Kaczyński karci swój klub po serii wpadek. Powołując się na _ ważnego do niedawna polityka tej partii _ gazeta donosi, że prezes chce pozbyć się jednej trzeciej posłów PiS, gdyż uważa, że partia potrzebuje _ świeżej krwi _. Na listy wyborcze według rozmówcy _ GW _ mają wejść profesorowie, którzy tworzyli komitety poparcia Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Ich zadaniem będzie przyciągnięcie do PiS inteligencji - dodaje dziennik.

_ GW _ napisała również, że Kaczyński zdecydował, iż wszystkie radiowe i telewizyjne występy polityków PiS będą konsultowane z rzecznikiem partii Adamem Hofmanem. Wywiady gazetowe mają być wysyłane przed publikacją do biura prasowego PiS. _ Nieposłuszni _ - jak dodaje dziennika - będą musieli pożegnać się z miejscem na liście wyborczej.

Wpływ na tę decyzję - według rozmówcy z PiS, na którego powołuje się gazeta - miało mieć m.in. wystąpienie Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego w obronie dyrektora radia _ Maryja _ o. Tadeusza Rydzyka (chodziło o jego wypowiedź dotyczącą totalitaryzmu w Polsce) oraz rozmowa Tadeusza Cymańskiego z Moniką Olejnik. Kaczyńskiego - jak dodaje _ GW _ - miały też zirytować propozycje list wyborczych dostarczone przez partyjnych baronów.

Według wcześniejszych informacji od uczestników środowego posiedzenia komitetu politycznego i komitetu wykonawczego, Kaczyński ostro skrytykował propozycje list wyborczych przedstawione przez zarządy okręgowe. - _ Prezes powiedział, że jeżeli naszym celem jest przegranie wyborów, to mamy idealne listy. Apelował o umieszczenie więcej nowych, niezwiązanych z polityką osób _ - relacjonował polityk z kierownictwa PiS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t138304.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;straszy;koalicja;sld;i;pis;kaczynski;mowi;o;awanturniczych;rzadach,69,0,819525.html) Tusk straszy koalicją SLD i PiS, Kaczyński mówi o awanturniczych rządach Zdaniem premiera wnioski o wotum nieufności dla jego ministrów zapowiadają współpracę Napieralskiego z Kaczyńskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t45469.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;prezesowi;pis;dopalacze;nie;sluza,155,0,683675.html) Zwoliński: Prezesowi PiS dopalacze nie służą - Obrażają to się panny służące, mawiano w tak zwanych dobrych domach. Jarosławowi Kaczyńskiemu jak przystało na rasowego polskiego polityka najwyraźniej obca jest ta zasada. U nas na politycznych szczytach nie liczą się pojedynki na pomysły i argumenty, ale na gombrowiczowskie miny. Kto kogo upupi ten górą.
Tagi: wybory 2011, kaczyński, pis, partia, czystki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz