Notowania

Jarosław Kaczyński
24.10.2010 17:40

Kaczyński: Rząd ma zły plan na rozwój Polski

Inwestowanie w duże miasta, które pociągną za sobą prowincję, to błąd - mówi prezes PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Preferowany przez rząd model rozwoju Polski, polegający na nacisku na rozwój dużych miast, które miałyby pociągnąć pozostałe regiony kraju, jest fałszywy - powiedział szef PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński podkreślił, że o wyborach samorządowych trzeba mówić w perspektywie wielostronnego szybkiego i zrównoważonego rozwoju Polski. Wskazał, że obecnie rządzący reprezentują model rozwoju poprzez tzw. wyspy szans. Wyjaśnił, że chodzi o rozwój kilku metropolii, które później mają ciągnąć pozostałe regiony.

- _ Doświadczenia pokazują, że nigdzie na świecie, także w Polsce, to się nie udaje. Warszawa jest dużo bogatsza, niż jakikolwiek, poza Luksemburgiem, kraj UE, licząc na głowę. Nawet najbogatsze kraje UE mają niższą produkcję na głowę niż Warszawa. A czy Mazowsze jest w związku z tym bogate? Czy się bogaci? To jest model rozwoju fałszywy - _powiedział szef PiS.

Dodał, że wielu Polaków głosujących w wyborach samorządowych na PO nie będzie wiedziało, że popiera właśnie taki model rozwoju, a tym samym będzie _ występować przeciwko samym sobie _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t113594.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;mowi;nie;silnym;metropoliom,167,0,693927.html) Kaczyński mówi nie silnym metropoliom Prezes PiS: Jak odzyskamy władzę powstanie województwo warszawskie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strategia;pis;na;wybory;-;jak;najwiecej;spotkan,251,0,691451.html) Strategia PiS na wybory - jak najwięcej spotkań Każdy polityk PiS musi odbyć kilkadziesiąt spotkań przed wyborami samorządowymi.
Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz