Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński: Smoleńsk to największa tragedia po II wojnie

0
Podziel się:

Prezes PiS chce w całym kraju tablic i pomników upamiętniających ofiary.

Kaczyński: Smoleńsk to największa tragedia po II wojnie
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
bFeLDjxh

Jarosław Kaczyński powiedział, że nie wybiera się w najbliższym czasie do Smoleńska. Popiera jednak propozycję by obok Pałacu Prezydenckiego wybudować pomnik poświęcony ofiarom. Jego zdaniem to powinien być początek dla ogólnopolskiej akcji upamiętniania tej tragedii.

10 października na miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu udaje się część rodzin ofiar z pielgrzymką, której inicjatorką jest wdowa po wiceministrze obrony Ewa Komorowska.

Prezes PiS potwierdził, że popiera propozycję Społecznego Komietu Budowy Pomnika, by obok Pałacu Prezydenckiego, przed Kościołem Karmelitów, wybudować pomnik ofiar katastrofy.

bFeLDjxj

_ - Ma to być - jak powiedział Jarosław Kaczyński - duży postument, który będzie symbolizował katastrofę i wszystkich, którzy w niej polegli. _

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:_ _

_ _

_ Według Jarosława Kaczyńskiego, z upływem lat zjawisko to będzie występowało powszechnie, bo mimo dzielących ich różnic wszyscy pasażerowie TU-154 lecieli do Katynia w dobrym celu. Jarosław Kaczyński zapewnił, że wszelkie próby skłonienia jego i PiS do zaprzestania mówienia o katastrofie i o konieczności jej wyjaśnienia spełzną na niczym. _

bFeLDjxp

_ Kancelaria Prezydenta zapowiedziała, że w kaplicy Pałacu Prezydenckiego w niedługim czasie zostanie odsłonięta druga tablica upamiętniająca parę prezydencką Marię i Lecha Kaczyńskich oraz tragicznie zmarłych pracowników Kancelarii Prezydenta a także Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Dwie tablice poświęcone ofiarom katastrofy smoleńskiej mają zostać odsłonięte również w gmachu Sejmu. Uroczystość może się odbyć już 10 października. Jedna z tablic ma upamiętnić wszystkich parlamentarzystów, którzy zginęli pod Smoleńskiem, druga będzie poświęcona marszałkowi Sejmu III kadencji Maciejowi Płażyńskiemu. _

_ Zwolennicy budowy pomnika na Krakowskim Przedmieściu, domagają się postawienia go na miejscu po przeniesiony krzyżu. Monument miałby przedstawiać 96 dłoni w różnych gestach, oplatających obelisk; autorem projektu jest Maksymilian Biskupski. _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t109872.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jest;komitet;ma;powstac;pomnik;ofiar;katastrofy,0,0,669440.html) Jest komitet, ma powstać pomnik ofiar katastrofy Kurtyka: Brak monumentu na Krakowskim Przedmieściu to luka w tożsamości narodowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t89807.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bp;pieronek;kaczynskiemu;nie;chodzi;o;krzyz;tylko;o;pomnik,17,0,678417.html) Bp Pieronek: Kaczyńskiemu nie chodzi o krzyż tylko o pomnik Jego zdaniem dobrze się stało, że krzyż został przeniesiony.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t95539.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/kaczynski;prawda;o;katastrofie;musi;kogos;obciazyc,177,0,680113.html) Kaczyński: Prawda o katastrofie musi kogoś obciążyć Według Jarosława Kaczyńskiego, premier Donald Tusk podjął grę z Putinem, by obniżyć rangę wizyty prezydenta, przez co obniżył jej bezpieczeństwo.
bFeLDjxK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)