Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
27.07.2010 16:04

Kaczyński: Takiego przesłuchania można się było spodziewać

Prokuratura przesłuchiwała go w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie, prowadząca śledztwo w sprawie katastrofy Smoleńskiej, przesłuchała prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Przesłuchanie trwało ponad trzy godziny.

_ - To było przesłuchanie, jakiego można było się spodziewać _ - powiedział Kaczyński po wyjściu z prokuratury. Jak dodał, _ nic podczas przesłuchania, ani trudnego, ani niezwykłego, się nie zdarzyło _. Nie chciał udzielać innych informacji na temat złożonych zeznań.

Poza polską prokuraturą wojskową śledztwo w sprawie katastrofy prowadzi też prokuratura rosyjska, dlatego w ramach wtorkowego przesłuchania był także realizowany rosyjski wniosek o pomoc prawną skierowany do strony polskiej, a pytania zadawane były na potrzeby obu postępowań. Świadek miał także prawo do swobodnej wypowiedzi, która, jak poinformowali jego pełnomocnicy, zajęła około połowy protokołu przesłuchania.

Jak poinformował po południu rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa, pytania dotyczyły m.in. kwestii ostatniej rozmowy telefonicznej braci Kaczyńskich na krótko przed katastrofą.

_ - W świetle złożonych zeznań należy stwierdzić, że rozmowa ta w żaden sposób nie dotyczyła samego przelotu, miejsca lądowania, czy też kwestii warunków pogodowych _ - powiedział Rzepa.

Rzecznik NPW potwierdził, że przesłuchanie Kaczyńskiego odbyło się także na potrzeby realizacji rosyjskiego wniosku o pomoc prawną. _ _

_ - Tam m.in. padały pytania o kwestie roszczeń odszkodowawczych, wynika to z procedury rosyjskiej _ - mówił rzecznik NPW.

Jeden z pełnomocników Kaczyńskiego mec. Piotr Pszczółkowski powiedział dziennikarzom, że _ przesłuchanie było wyczerpujące, a świadek miał pełną swobodę wypowiedzi, a przesłuchanie przebiegało w przyjaznej atmosferze dla świadka _. _ Nie mogę zdradzić, jakie pytania padły, bo obejmuje to tajemnica śledztwa _ - mówił mecenas.

Pszczółkowski dodał, że w jego ocenie zeznania były istotne i będą miały znaczenie dla prowadzonego postępowania. - _ Myślę, że to przesłuchanie rozwieje pewne wątpliwości _ - zaznaczył.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: katastrofa w smoleńsku, kaczyński, prokuratura, przesłuchanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz