Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
07.07.2011 14:58

Kaczyński: Wybory tylko po raporcie Millera

Jarosław Kaczyński wzywa premiera Donalda Tuska do opublikowania wyników prac komisji Millera. Uważa, że przed publikacją nie powinno być wyborów parlamentarnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

aktualizacja 16.13

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wezwał w czwartek premiera Donalda Tuska do opublikowania raportu komisji kierowanej przez szefa MSWiA Jerzego Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej. Nie można zwlekać - oświadczył szef PiS na konferencji prasowej.

_ - Zbliżają się wybory i nie może być tak, żebyśmy je przeprowadzili niejako w cieniu rosyjskiego kłamstwa smoleńskiego _ - mówił Kaczyński na konferencji prasowej w Warszawie.

Zwrócił uwagę, że na razie _ jedynym, nie tak do końca też formalnym, powszechnie znanym dokumentem na ten temat katastrofy smoleńskiej jest raport MAK _.

Jak mówił prezes PiS, _ musi zostać opublikowana w końcu polska odpowiedź _ na raport MAK. _ Bo - jak rozumiem - taką odpowiedzią będzie raport komisji Millera _ - dodał. - _ Nie można zwlekać. Czas na tłumaczenie już minął. W ciągu 10 dni naprawdę długi, skomplikowany tekst może być przetłumaczony. Wzywam premiera do tego, aby raport został opublikowany _ - oświadczył Kaczyński.

Według niego, _ to jest dzisiaj sprawa przejrzystości w polskim życiu publicznym i to jest też związane ze sprawą polskiego honoru _. _ Ciągle liczę na to, że polskie władze państwowe na ten dyfamacyjny, pomawiający Polskę i Polaków raport MAK odpowiedzą w sposób godny _ - powiedział polityk PiS.

Pod koniec czerwca przygotowany przez komisję kierowaną przez szefa MSWiA ponad 300-stronicowy raport został przekazany premierowi. Obecnie jest tłumaczony na angielski i rosyjski. Bezpośrednio po przetłumaczeniu ma zostać ujawniony.

Z kolei zespół parlamentarny kierowany przez Antoniego Macierewicza (PiS) przedstawił w ubiegłym tygodniu _ białą księgę _ na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej; za współodpowiedzialnych za katastrofę smoleńską uznaje premiera Donalda Tuska oraz szefów MSZ, MSWiA, MON, resortu zdrowia, szefa kancelarii premiera i szefa BOR.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t124417.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niesiolowski;okres;ochronny;dla;pis;sie;skonczyl,170,0,816554.html) Niesiołowski: Okres ochronny dla PiS się skończył Kaczyński nie przeżywa bólu. Inaczej poszedłby na Powązki albo na Wawel.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t137187.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zona;herberta;krytykuje;pis;za;cytat;z;meza,148,0,812180.html) Żona Herberta krytykuje PiS za cytat z męża Jarosław Kaczyński w czasie obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej użył słów poety: _ Zdradzeni o świcie _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t95329.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nalecz;rozumiem;troske;kaczynskiego,168,0,806312.html) Nałęcz: Rozumiem troskę Kaczyńskiego Zdaniem doradcy prezydenta posłowie robią błąd zgłaszając wypowiedź prezesa PiS do prokuratury.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t95533.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;teraz;trudniej;bedzie;klamac,38,0,806182.html) Kaczyński: Teraz trudniej będzie kłamać To słowa prezesa PiS po premierze filmu _ 10.04.10 _, przedstawiającego wyniki dziennikarskiego dochodzenia na temat katastrofy smoleńskiej.
Tagi: katastrofa w smoleńsku, smoleńsk, katastrofa, kaczyński, wybory, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz