Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński zyskuje, ale wciąż przegrywa

0
Podziel się:

42 do 36 procent - tak rozkładają się głosy głównych kandydatów.

Kaczyński zyskuje, ale wciąż przegrywa
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFeLyvQl

*Bronisław Komorowski prowadzi w rywalizacji o urząd prezydenta, ale jego przewaga nad Jarosławem Kaczyńskim topnieje. Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badania Opinii _ Homo Homini _ dla Polskiego Radia wynika, że na Bronisława Komorowskiego głosowałoby 42,2 procent , a na Jarosława Kaczyńskiego 35,9 procent ankietowanych. *

Miskiewicz: Przyczajony marszałek, ukryty prezes.
Sondaż _ Homo Homini _ wskazuje, że walka o fotel prezydencki rozstrzygnęłaby się między tymi dwoma kandydatami, ale dopiero w drugiej turze. Z kolei dwa sondaże TNS OBOB i CBOS jeszcze wczoraj wskazywały na zwycięstwo Komorowskiego w I turze.

bFeLyvQn

Na Waldemara Pawlaka zagłosowałoby 5,7 procent badanych, na Grzegorza Napieralskiego 4,7 procent, na Andrzeja Olechowskiego 2,3 procent, a na Marka Jurka 1,9 procent. Janusz Korwin-Mikke zebrałby 0,7 procent głosów, Andrzej Lepper 0,6 procent, natomiast Kornel Morawiecki i Bogusław Ziętek otrzymaliby 0 procent głosów. 6 procent ankietowanych nie wie na kogo oddałoby swój głos.

65,5 procent ankietowanych zadeklarowało, że wzięliby udział w wyborach, gdyby odbywały się jutro. Deklarowana frekwencja jest jednak zawsze wyższa od rzeczywistej, jednak eksperci _ Homo Homini _ uważają, że można się spodziewać dużego zainteresowania Polaków wyborami. Jest to spowodowane obudzonym w wielu osobach poczuciem państwowego obowiązku.

W sondażu zapytano też o potrzebę zorganizowania debaty prezydenckiej. 73 procent ankietowanych chciałoby takiej debaty, 21 procent uważa ją za niepotrzebną, a 6 procent nie ma zdania na ten temat. Potrzeba zorganizowania debaty może wynikać z chęci lepszego poznania kandydatów, przyjrzenia się ich naturalnym reakcjom i poznania ich poglądów.

ZOBACZ TAKŻE:

bFeLyvQO
KOMENTARZE
(0)