Notowania

wojna w libii
18.05.2011 08:14

Kaddafi ostrzelał okręt NATO?

To sfabrykowana informacja, twierdzą przedstawiciele Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Libijska telewizja państwowa poinformowała, że siły wierne Muammarowi Kaddafiemu ostrzelały i trafiły okręt NATO, który operował na libijskim wybrzeżu w pobliżu portu w Misracie. NATO stanowczo jednak temu zaprzeczyło. *

Libijska telewizja poinformowała, że wojska rządowe ostrzelały okręt NATO, który operował w pobliżu zajętego przez rebeliantów portu w Misracie, i poważnie go uszkodziły. Agencja Reutera, która podała wiadomość z libijskiej telewizji, zastrzegła, że nie było możliwe jej zweryfikowanie.

Tymczasem Sojusz Północnoatlatycki zdecydowanie zaprzeczył tym doniesieniom. - _ To całkowicie sfabrykowana informacja _ - oświadczył wczoraj późnym wieczorem przedstawiciel NATO.

ZOBACZ RELACJĘ Z WOJNY W LIBII TELEWIZJI RUSSIA TODAY:

_ - Sprawdziliśmy tę wiadomość. Nasze dowództwo w Neapolu poinformowało, że żaden z okrętów NATO nie znajduje się w takiej bliskości wybrzeża Libii, która narażałaby go na trafienie przez siły Kaddafiego _ - powiedział przedstawiciel Sojuszu Północnoatlatyckiego.

Dodał także, że informacja libijskiej telewizji pojawiła się 24 godziny po tym, jak okręty NATO z powodzeniem zablokowały atak na Misratę przy użyciu łodzi desantowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t113525.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cameron;nato;nie;atakuje;konkretnych;osob,166,0,821414.html) Cameron: NATO nie atakuje konkretnych osób Brytyjski premier odmówił komentarza w sprawie doniesień o śmierci w bombardowaniu młodszego syna Muammara Kaddafiego, Saifa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t138497.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nato;odrzucilo;oferte;kaddafiego;wojna;trwa,92,0,821084.html) NATO odrzuciło ofertę Kaddafiego, wojna trwa Libijski dyktator zaapelował o zawieszenie broni i negocjacje. Sojusz: Potrzebujemy czynów, nie słów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t138011.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/misrata;jak;wymarla;kaddafi;naciera,223,0,818143.html) Misrata jak wymarła. Kaddafi naciera Oddziały dyktatora kontynuują ataki na Misratę. Miasto jest jak wymarłe, ludzie boją się wyjść na ulicę. Nigdzie nie można czuć się bezpiecznie.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz