Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sirius star
24.11.2008 19:05

Kapitan tankowca: Nie mamy powodu do narzekań

Porywacze saudyjskiego supertankowca zapewniają, że przetrzymywanej załodze nic nie grozi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/WILLIAM S. STEVENS)

Porywacze saudyjskiego supertankowca _ Sirius Star _ zapewniają, że przetrzymywanej załodze nic nie grozi.

Na pokładzie uprowadzonego 15 listopada statku jest 25-osobowa załoga, w tym dwóch Polaków. Tankowiec transportował ropę naftową wartą 100 milionów dolarów.

Jeden z somalijskich piratów powiedział BBC, że porywacze nie zamierzają w żaden sposób krzywdzić zakładników. Mężczyzna przedstawiający się jako _ Daybad _ dodał, że on i jego towarzysze nie negocjowali z właścicielem tankowca, a rozmawiali jedynie z pośrednikami, _ którym nie można ufać _.

Kapitan porwanego statku, Polak Marek Niski, któremu piraci pozwolili na rozmowę z BBC zapewnił, że cała załoga przetrzymywana jest w dobrych warunkach.

- _ Nie mamy powodu do narzekań. Dano nam możliwość porozmawiania z naszymi rodzinami, a dziś rozmawiałem o kolejnej takiej możliwości. Obiecano mi, że nastąpi to już niedługo, dziś lub jutro _ - powiedział Marek Niski.

Przedstawiciel porywaczy powiedział, że członkowie załogi _ Sirius Star _ nie są traktowani jak więźniowie. _ Mogą się przemieszczać gdzie chcą, mogą spać w swoich łóżkach, mają nawet swoje własne klucze. Nie mogą jedynie opuszczać statku _ - wyjaśnił Daybad. Podkreślił, że właściciel tankowca zostanie poproszony o _ zwyczajowo wymaganą kwotę _ pieniędzy w zamian za uwolnienie jednostki. Zaprzeczył jednak, jakoby piraci zażądali 25 milionów dolarów.

Tagi: sirius star, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz