Notowania

katastrofa budowlana
07.02.2013 10:55

Katastrofa budowlana w Wałbrzychu, trzy osoby pod gruzami

Na miejscu pracuje pięć jednostek straży pożarnej. W drodze są kolejne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Redos/Reporter)

Najprawdopodobniej trzy osoby zostały przysypane gruzami, po tym jak w czasie prac rozbiórkowych zawaliła się ściana starej fabryki porcelany w Wałbrzychu. Podczas akcji ratowniczej strażakom udało się wydobyć jedną osobę.

Ratownikom udało się także zlokalizować drugą z zasypanych osób, trzecia jest wciąż poszukiwana - poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu Paweł Kaliński.

_ - Na miejscu pracuje pięć jednostek straży pożarnej. W drodze są również jednostki poszukiwawcze z Wrocławia i Lubina. Gruzowisko będzie przeszukiwane za pomocą georadaru _ - mówił rzecznik.

Do katastrofy doszło podczas prac rozbiórkowych prowadzonych na terenie starej wałbrzyskiej fabryki porcelany przy ul. Uczniowskiej; wcześniej do służb ratunkowych dotarła informacja, że pod gruzami mogły się znaleźć cztery osoby.

_ - To budynek o bardzo dużej kubaturze, a zawaliła się jedna ze ścian _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl
Zawaliła się ściana, trzy osoby zginęły O wypadku powiadomiona została Państwowa Inspekcja Pracy.
Budowa metra niszczy ich domy? "Szczeliny" Mieszkańcy kamienic na Pradze skarżą się, że budowa II linii metra niszczy budynki.
Co dalej z tunelem na Wisłostradzie? Wszyscy dobrze pamiętamy aferę z zalanym tunelem na Wisłostradzie, który jest zamknięty od sierpnia....
Tagi: katastrofa budowlana, wałbrzych, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz