Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa Concordii. Wypompowują paliwo

0
Podziel się:

W zbiornikach Concordii znajduje się prawie 2,5 tysiąca ton paliwa, które stanowi poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Katastrofa Concordii. Wypompowują paliwo
(PAP/EPA)

U wybrzeży wyspy Giglio we Włoszech rozpoczęła się dziś po południu delikatna operacja wypompowania paliwa z pierwszego z sześciu zbiorników wraku statku Costa Concordia. Akcja ta była wielokrotnie odkładana z powodu złej pogody.

Tym razem operacja została przyspieszona o jeden dzień dzięki dobrym warunkom panującym na morzu. W zbiornikach znajduje się prawie 2,5 tysiąca ton paliwa, które stanowi poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego w malowniczym, turystycznym regionie Toskanii.

W katastrofie statku wycieczkowego 13 stycznia zginęły 32 osoby. Dotychczas znaleziono ciała 17 z nich. Kolejnym etapem działań po wypompowaniu paliwa będzie opracowanie planów usunięcia wraku. Operacja ta może potrwać zdaniem ekspertów nawet do 10 miesięcy.

Czytaj więcej o katastrofie Concordii
Poszukiwania przerwane. Concordia tonie? W ciągu sześciu godzin wrak statku przesunął się z powodu silnego wiatru o prawie cztery centymetry.
Szokujące informacje o Costa Concordia Ofiar więcej niż szacowano? Na statku mogli być pasażerowie na gapę.
To zeznania kapitana Schettino Dowódca Costa Concordia, wyznaje co działo się po zderzeniu ze skałą.
Akcja na Concordii, ratownicy muszą.... Ekipy mają wkrótce przystąpić do wypompowywania ponad 2 tysięcy ton paliwa ze zbiorników.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)