Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa kolejowa pod Moskwą. Są zabici

0
Podziel się:

Do tragicznego wypadku doszło na stacji Biekasowo, 70 km od Moskwy.

Katastrofa kolejowa pod Moskwą. Są zabici
(PrntScrn/YouTube)

Co najmniej pięć osób zginęło, a 30 zostało rannych dziś w wyniku zderzenia pociągu pasażerskiego ze składem towarowym w rejonie Naro-Fomińska, 80 km na południowy zachód od Moskwy. Stan sześciu rannych lekarze określają jako ciężki.

[aktualizacja 14:43]

Dane takie podało Ministerstwo Zdrowia Rosji. Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych informuje o 45 rannych, w tym 15 ciężko.

Do katastrofy doszło około godz. 12.50 czasu moskiewskiego (10.50 czasu polskiego) na odcinku między miejscowościami Bekasowo i Nara. Pociąg pasażerski zmierzał z Moskwy do stolicy Mołdawii, Kiszyniowa. Pociąg towarowy przewoził kontenery. Źródło w Rosyjskich Kolejach Żelaznych (RŻD) przekazało, że operatorem wagonów towarowych jest firma z Ukrainy.

W pociągu pasażerskim jechało ponad 400 osób - 394 pasażerów i kilkanaście osób z obsługi. Na razie nie wiadomo, czy wśród zabitych i rannych są cudzoziemcy. Na miejsce udał się konsul Mołdawii w Federacji Rosyjskiej.

Departament transportu Moskwy poinformował, że przyczyną wypadku było prawdopodobnie pęknięcie szyny. Wcześniej RŻD podawały, że przyczyną było niesprawne podwozie jednego z wagonów towarowych, co spowodowało wykolejenie składu, a następnie uderzenie w bok nadjeżdżającego pociągu pasażerskiego. Jeden z wagonów pasażerskich uległ całkowitemu zniszczeniu.

Na miejscu katastrofy pracuje ponad 100 ratowników. Najciężej ranni śmigłowcami zostali ewakuowani do podmoskiewskich szpitali.

Rzecznik Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Władimir Markin przekazał, że wszczęto już śledztwo z artykułu dotyczącego _ naruszenia przepisów bezpieczeństwa ruchu i eksploatacji transportu kolejowego _.

Czytaj więcej w Money.pl
Koszmar w moskiewskim metrze. Jest ofiara Woda zalała tunele Arbatsko-Pokrowskiej linii moskiewskiego metra. Jedna osoba nie żyje. Ewakuowano ponad 600 pasażerów.
Poważny wypadek w Rosji. Nie żyje 8 osób Co roku w wypadkach na drogach ginie w Rosji przeciętnie 30 tys. ludzi.
Merkel ostro o rosyjskich okupantach Kanclerz Niemiec wezwała kraje Unii do zachowania jednolitej linii politycznej wobec Moskwy. Rosjanie gromadzą wojska na okupowanych terenach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)