Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa kolejowa w Niemczech, wielu rannych

0
Podziel się:

Pociąg uderzył w samochód stojący na przejeździe. Cztery wagony wypadły z szyn i przewróciły się.

Katastrofa kolejowa w Niemczech, wielu rannych
(G-Man /public domain)

Około 50 osób zostało rannych, w tym dziewięć ciężko, gdy w pobliżu Bad Lausick w Saksonii regionalny pociąg wykoleił się po uderzeniu w samochód na przejeździe kolejowym z półzaporami - poinformowała policja.

Cztery wagony pociągu wypadły z szyn i przewróciły się na pole. Kolejne dwa wagony również się wykoleiły, ale nie przewróciły. W samochodzie nikogo nie było w chwili zderzenia z pociągiem.

Jak ustaliła policja, samochód zatrzymał się przed zaporą i jego kierowca wysiadł, żeby popatrzeć na nadjeżdżający pociąg. Wtedy z tyłu nadjechał inny pojazd, nie zdążył zahamować i zepchnął samochód na tory.

Rzecznik policji Torsten Henkel podkreślił, że gdyby kierowca pozostał w samochodzie, z pewnością by zginął.

Więcej na temat katastrof kolejowych w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t130399.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;kolejowa;w;niemczech;blad;maszynisty,53,0,762677.html) Katastrofa kolejowa w Niemczech: Błąd maszynisty? Co najmniej 10 osób zginęło, a kolejnych 40 zostało rannych, w tym około 20 bardzo ciężko.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t154549.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/maszynista;trafi;na;dwa;miesiace;do;aresztu,222,0,891614.html) Maszynista trafi na dwa miesiące do aresztu Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie katastrofy kolejowej. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t154538.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/to;dlatego;pociag;sie;wykoleil;ujawniono;ze;,211,0,890835.html) To dlatego pociąg się wykoleił? Ujawniono że.... Zatrzymano już pierwszą osobę. W szpitalach wciąż przebywa kilkadziesiąt osób.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)