Notowania

eurofighter
09.06.2014 17:24

Katastrofa myśliwca Eurofighter w Hiszpanii

Pilot miał stopień kapitana. Przyczyny wypadku nie są na razie znane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Philip Milne/Flickr)

Myśliwiec Eurofighter hiszpańskich sił powietrznych rozbił się w w wojskowej bazie lotniczej Moron de la Frontera koło Sewilli na południu Hiszpanii. Pilot zginął - poinformowało w Madrycie ministerstwo obrony.

Według rzecznika resortu katastrofa wydarzyła się o godzinie 14.15 na pasie lotniska, gdy myśliwiec wracał do bazy. Pilot miał stopień kapitana. Przyczyny katastrofy nie są na razie znane.

Siły powietrzne Hiszpanii otrzymały dotąd 45 samolotów Eurofighter. Z bazy Moron de la Frontera korzystają siły powietrzne Hiszpanii i USA; tylko Hiszpanie latają tam na Eurofighterach.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielka akcja ratunkowa - ponad 2 tys. ludzi Ludzie byli stłoczeni na zagrożonych zatonięciem łodziach i stateczkach.
Zderzenie pociągów. 170 osób rannych W wyniku dzisiejszego zderzenia dwóch pociągów metra w stolicy Korei Południowej, Seulu, rannych zostało około 170 osób - poinformowała agencja Yonhap.
Handlowy gigant oskarżany o nieetyczność W rocznicę zawalenia się w stolicy Bangladeszu fabryki Rana Plaza, pod której gruzami zginęło 1135 jej pracownic i pracowników, sześć francuskich organizacji pozarządowych oskarżyło przed sądami giganta dystrybucji, firmę Auchan jako współwinną katastrofy.
Tagi: eurofighter, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz