Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa na lotnisku w Ghanie. 10 osób nie żyje

0
Podziel się:

Okoliczności tragedii są niejasne. Według niektórych relacji, do katastrofy doszło podczas lądowania, a według innych - podczas próby startu.

Katastrofa na lotnisku w Ghanie. 10 osób nie żyje
(GB Aircraft mat. pras.)
bESihIYB

Co najmniej 10 osób zginęło wczoraj późnym wieczorem w katastrofie samolotu transportowego na międzynarodowym lotnisku w stolicy Ghany - Akrze - potwierdził rzecznik straży pożarnej Billy Anaglate.

Okoliczności tragedii są niejasne. Według niektórych relacji, do katastrofy doszło podczas lądowania, a według innych - podczas próby startu.

Z relacji świadków wynika, że maszyna nie zdołała wyhamować na pasie startowym, przebiła ogrodzenie lotniska i uderzyła w autobus pełen pasażerów, który przejeżdżał pobliską drogą. Pojazd został zupełnie zniszczony. Uszkodzonych zostało też kilka samochodów.

bESihIYD

Lokalna telewizja przekazała obrazy poważnie uszkodzonego samolotu leżącego na drodze. Maszyna należała do nigeryjskiego przewoźnika Allied Cargo.

Ofiary śmiertelne to pasażerowie autobusu oraz prawdopodobnie osoby, które znajdowały się w samochodach. Czteroosobowa załoga samolotu przeżyła.

Ranni zostali przewiezieni do pobliskich szpitali. Rejon katastrofy został otoczony przez policję i wojsko.

Rzecznik międzynarodowego portu lotniczego Kotoka odmówił udzielenia informacji na temat katastrofy, podobnie jak rzecznik policji.

bESihIYJ

W pobliżu lotniska znajduje się stadion El-Wak, niedawno wybudowane wysokościowce, hotele i siedziba ministerstwa obrony Ghany. Jest to też rejon, w którym gromadzą się miejscowi muzułmanie przed pielgrzymką do Mekki.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa samolotu transportowego Według świadków, maszyna przebiła ogrodzenie lotniska i uderzyła w autobus pełen pasażerów, który przejeżdżał pobliską ulicą.
Ujawnili dlaczego runął samolot z hokeistami Rosyjska gazeta przytacza opinie specjalisty. Jako winnego wskazuje ....
Samolot wypadł z pasa. Ogień i ranni Siedem osób zostało rannych, gdy podczas lądowania na lotnisku w centrum Czech zapalił się rosyjski samolot wojskowy.
bESihIZe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)