Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa samolotu
03.06.2012 11:57

Katastrofa na lotnisku w Ghanie. 10 osób nie żyje

Okoliczności tragedii są niejasne. Według niektórych relacji, do katastrofy doszło podczas lądowania, a według innych - podczas próby startu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GB Aircraft mat. pras.)

Co najmniej 10 osób zginęło wczoraj późnym wieczorem w katastrofie samolotu transportowego na międzynarodowym lotnisku w stolicy Ghany - Akrze - potwierdził rzecznik straży pożarnej Billy Anaglate.

Okoliczności tragedii są niejasne. Według niektórych relacji, do katastrofy doszło podczas lądowania, a według innych - podczas próby startu.

Z relacji świadków wynika, że maszyna nie zdołała wyhamować na pasie startowym, przebiła ogrodzenie lotniska i uderzyła w autobus pełen pasażerów, który przejeżdżał pobliską drogą. Pojazd został zupełnie zniszczony. Uszkodzonych zostało też kilka samochodów.

Lokalna telewizja przekazała obrazy poważnie uszkodzonego samolotu leżącego na drodze. Maszyna należała do nigeryjskiego przewoźnika Allied Cargo.

Ofiary śmiertelne to pasażerowie autobusu oraz prawdopodobnie osoby, które znajdowały się w samochodach. Czteroosobowa załoga samolotu przeżyła.

Ranni zostali przewiezieni do pobliskich szpitali. Rejon katastrofy został otoczony przez policję i wojsko.

Rzecznik międzynarodowego portu lotniczego Kotoka odmówił udzielenia informacji na temat katastrofy, podobnie jak rzecznik policji.

W pobliżu lotniska znajduje się stadion El-Wak, niedawno wybudowane wysokościowce, hotele i siedziba ministerstwa obrony Ghany. Jest to też rejon, w którym gromadzą się miejscowi muzułmanie przed pielgrzymką do Mekki.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa samolotu transportowego Według świadków, maszyna przebiła ogrodzenie lotniska i uderzyła w autobus pełen pasażerów, który przejeżdżał pobliską ulicą.
Ujawnili dlaczego runął samolot z hokeistami Rosyjska gazeta przytacza opinie specjalisty. Jako winnego wskazuje ....
Samolot wypadł z pasa. Ogień i ranni Siedem osób zostało rannych, gdy podczas lądowania na lotnisku w centrum Czech zapalił się rosyjski samolot wojskowy.
Tagi: katastrofa samolotu, katastrofa, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz