Notowania

katastrofa samolotu
25.07.2014 05:58

Katastrofa samolotu pasażerskiego Air Algerie. Wrak odnaleziony

Swój oddział wojska wysyła Francja, aby zabezpieczył miejsce katastrofy - poinformowało biuro prezydenta Francois Hallande'a.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/SWIFTAIR)

Państwowa telewizja Mali poinformowała, że szczątki znajdują się niedaleko miasta Gossi w środkowej części kraju. Swój oddział wojska wysyła Francja, aby zabezpieczył miejsce katastrofy - poinformowało biuro prezydenta Francois Hallande'a.

Zdaniem państwowego nadawcy telewizyjnego wrak odnaleziono w regionie Timbuktu, niedaleko granicy z Burkina Faso. Agencja Associated Press powołując się na władze Burkina Faso informuje, że szczątki samolotu leżą około 50 km od granicy tego państwa. Na miejsce dotarły ekipy ratunkowe.

Stojący na czele sztabu kryzysowego w Burkina Faso generał Gilbert Diendere powiedział AP, że w regionie katastrofy odnaleziono także ciała ofiar. Informacje o zlokalizowaniu wraku potwierdziły też agencji Reutera lokalne władze regionu Timbuktu oraz zagraniczny dyplomata.

Biuro prezydenta Francji potwierdziło wcześniejsze doniesienia malijskiej telewizji państwowej, że maszyna rozbiła się niedaleko granicy z Burkina Faso w okolicy miejscowości Gossi.

_ Francuska jednostka wojskowa została wysłana, aby zabezpieczyć miejsce katastrofy i zebrała pierwsze informacje _ - poinformowano w komunikacie.

Władze Burkina Faso informowały w czwartek, że szczątki samolotu leżą około 50 km od granicy tego państwa. Na miejsce dotarły ekipy ratunkowe.

_ - Za zgodą władz Mali wysłaliśmy na miejsce katastrofy naszych ludzi, gdzie przy pomocy lokalnej ludności odnaleźli wrak samolotu. (...) Znaleźli ludzkie szczątki i całkowicie spalone i porozrzucane fragmenty samolotu _ - powiedział agencji AP szef sztabu kryzysowego w Burkina Faso generał Gilbert Diendere.

Samolot algierskich linii Air Algerie rozbił się na górzystych i pustynnych terenach, które są kontrolowane przez powiązanych z Al-Kaidą ekstremistów islamskich.

Czarterowany od hiszpańskich linii Swiftair samolot McDonnell Douglas MD-83 leciał z Wagadugu w Burkina Faso do Algieru. Algierskie linie informowały, że samolot zniknął z radarów w czwartek o godz. 3.55 czasu polskiego. Informacje o zaginięciu maszyny ujawniono kilka godzin po fakcie. Nie wyjaśniono przyczyn tej zwłoki.

Na pokładzie znajdowało się 116 osób, w tym sześciu członków załogi. Agencja AP podaje, że na samolotem podróżowało 51 Francuzów, 27 obywateli Burkina Faso, ośmiu Libańczyków, sześciu Algierczyków, a także pięciu Kanadyjczyków, czterech Niemców, dwóch Luksemburczyków oraz po jednym obywatelu Szwajcarii, Belgii, Egiptu, Ukrainy, Nigerii, Kamerunu i Mali.

Sześciu członków załogi było Hiszpanami. To piąty wypadek samolotu linii Swiftair od czasu jej założenia, czyli od 1986 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Samolot Air Algerie rozbił się. Znaleźli wrak Kontakt z lotem AH 5017 utracono około 50 minut po starcie maszyny. Na pokładzie było 116 osób
Brytyjscy eksperci: czarne skrzynki nienaruszone Dane z rejestratora parametrów lotu Boeinga 777 towarzystwa Malaysia Airlines zostały pomyślnie odczytane przez ekspertów z brytyjskiego Ośrodka Badania Wypadków Lotniczych.
Sankcje dla Rosji. UE rozszerza czarną listę Wśród 18 nowych podmiotów, które mają zostać dopisane do listy objętych sankcjami, jest dziewięć firm oraz dziewięć organizacji, wspierających działania separatystów.
Tagi: katastrofa samolotu, air algerie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz