Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa boeinga 777
06.07.2013 21:17

Katastrofa samolotu pasażerskiego w San Francisco

Samolot musiał lądować awaryjnie. Na razie nie wiadomo co było przyczyną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PrintScrn/Youtube)

Samolot musiał lądować awaryjnie. Maszyna to Boeing 777 linii Asiana 214 lecąca z Seulu w Korei Południowej do USA - podała CNN. Na miejscu jest straż pożarna. Trwa ewakuacja pasażerów samolotu. Boeing jest bardzo uszkodzony.

[Aktualizacja 00:38]

Jak podała Telewizja CBS w samolocie zginęły prawdopodobnie 2 osoby, a 61 zostało rannych. Z informacji agencji Reuters, cytującej miejscową straży pożarnej, również wynika, że były dwie ofiary śmiertelne. Rannych jednak miało zostać między 73 a 100 osób. CNN podaje natomiast informacje ze szpitali, gdzie miało trafić 10 osób, w tym dwoje dzieci, w stanie krytycznym.

Na pokładzie było prawdopodobnie 303 osoby z czego 291 to pasażerowie - są to jednak dane wciąż nie potwierdzone. Wstępne informacje mówią o tym, że przyczyną pożaru mógł być zapałon jednego ze zbiorników paliwa - podają amerykańskie media. Szczęśliwie maszyna nie wybuchła. Z jednej strony samolotu, gdzie nie wydobywały się kłęby czarnego dymu strażacy wydobyli ludzi z wraku.

Odwołane zostały wszystkie 43 odloty i 30 przylotów na lotnisko w San Francisco. Lot 214 wystartował z seulskiego lotniska Inczon i zanim doleciał do Kalifornii, spędził w powietrzu 10 godzin i 23 minuty.

Zobacz relację jednego ze świadków:

Czytaj więcej w Money.pl
Przełomowa decyzja w sprawie Dreamlinerów Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787, wstrzymano bezterminowo w styczniu po incydentach z dwoma samolotami tego typu.
Co dalej z Dreamlinerami? Nowe decyzje Amerykanie wykryli, że przeładowanie akumulatorów, to nie jedyna przyczyna usterek w samolotach.
Amerykańska tragedia lotnicza blisko Okinawy Przyczyna katastrofy jest ustalana. Wiadomo, że maszyna miała problemy z kontynuowaniem lotu.
Tagi: katastrofa boeinga 777, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz