Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolotu w Afryce. Tylko pięć ofiar w Kongo?

0
Podziel się:

Policjanci na miejscu wypadku znaleźli pięciu zabitych i trzech rannych. Nie jest znany los jeszcze jednej osoby, która znajdowała się na pokładzie maszyny.

Samolot Fokker 50, podobny rozbił się w Kongo
Samolot Fokker 50, podobny rozbił się w Kongo (daspaddy/CC BY 2.0/Flickr)

Pięciu ludzi zginęło wczoraj w Demokratycznej Republice Konga (dawnym Zairze) w katastrofie lotniczej w mieście Goma, na wschodzie kraju. Wcześniejszy bilans mówił o 36 ofiarach śmiertelnych, jednak liczba ta nie została potwierdzona.

Policjanci na miejscu wypadku znaleźli pięciu zabitych i trzech rannych. Nie jest znany los jeszcze jednej osoby, która znajdowała się na pokładzie maszyny.

W samolocie Fokker 50 należącym do miejscowej spółki CAA było dziewięciu ludzi: sześciu pasażerów i trzech członków załogi. Maszyna leciała z miasta Lodja (w centrum kraju) i rozbiła się w trudnych warunkach pogodowych u brzegów jeziora Kivu, w centrum Gomy. Według kontroli lotów _ o jakieś siedem kilometrów rozminęła się z drogą lądowania _.

Wcześniej władze podały, że zginęło kilkadziesiąt osób, co nie znalazło potwierdzenia.

Agencje zwracają uwagę, że Demokratyczna Republika Konga cieszy się złą sławą, jeśli chodzi o bezpieczeństwo transportu lotniczego. Na lotnisku w Gomie, gdzie nie naprawiono należycie pasa startowego pokrytego lawą po wybuchu wulkanu w 2002 roku, doszło już do wielu wypadków.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa Boeinga. Wszyscy zginęli Na przedmieściach największego miasta Kazachstanu - Ałmaty - rozbił się samolot pasażerski.
Bombowiec spadł na dzielnicę mieszkalną Przyczyny katastrofy nie są na razie znane. Telewizja Al-Arabija twierdzi, że eksplodował jeden z dwóch pocisków rakietowych, w które uzbrojony był ten samolot.
Katastrofa samolotu. Większość ofiar to dzieci Pięć osób zginęło w katastrofie samolotu we francuskich Alpach w okolicach Grenoble, na południowym wschodzie kraju.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)