Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Katastrofa samolotu w Nigerii, 147 osób nie żyje

0
Podziel się

Maszyna zaczepiła o linie wysokiego napięcia, następnie uderzyła w budynek w pobliżu lotniska i rozpadła się na części. Nikt nie przeżył.

Katastrofa samolotu w Nigerii, 147 osób nie żyje
(PAP/EPA)
bEpxUOPV

Zginęli wszyscy pasażerowie samolotu, który rozbił się w niedzielę w Lagosie - największym mieście Nigerii i gospodarczej stolicy tego kraju. Na pokładzie maszyny było 147 osób. Według władz, zabici są także na ziemi.

Samolot typu McDonnell Douglas MD-83 nigeryjskich linii Dana Air, który według miejscowych władz leciał ze stolicy kraju Abudży do Lagosu, tuż przed lądowaniem zaczepił o linie wysokiego napięcia, następnie uderzył w dwukondygnacyjny budynek w pobliżu portu lotniczego i rozpadł się na wiele części. Budynek natychmiast stanął w płomieniach.

Linie Dana Air poinformowały, że na pokładzie samolotu było 147 pasażerów i członków załogi. Według nigeryjskich władz, nikt nie przeżył katastrofy. Ofiary śmiertelne były także na ziemi, ale ich liczba nie jest znana.

bEpxUOPX

Nad dzielnicą, w której doszło do katastrofy, przez kilka godzin unosiły się kłęby gęstego dymu. Prace służb ratowniczych utrudniają ciemności i tłumy gapiów.

Nigeryjska telewizja Channels TV podała, że z wraku maszyny wydobyto żywą dziewczynkę. Władze nie potwierdziły jednak tej informacji. Po katastrofie zamknięto lotnisko Lagos, a oczekujących na nim pasażerów poproszono o powrót do domów.

Zobacz zdjęcia z katastrofy lotniczej w Nigerii

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/katastrofa-samolotu-w-nigerii-147-osob-nie-zyje-g420262.html) Linie Dana Air istnieją zaledwie od ponad trzech lat i nie znajdują się na unijnej czarnej liście towarzystw lotniczych, których samoloty nie mogą lądować w Unii Europejskiej. Prezydent Nigerii Goodlack Jonathan ogłosił trzydniową żałobę narodową.
Czytaj więcej w Money.pl
Spłonął samolot i trzy domy. Ponad stu zabitych Do katastrofy doszło na przedmieściach największego miasta tego kraju i jego dawnej stolicy - Lagos.
Katastrofa na lotnisku. Uderzyli w autobus Okoliczności tragedii są niejasne. Według niektórych relacji, do katastrofy doszło podczas lądowania, a według innych - podczas próby startu.
50 ofiar, a Rosjanie bronią swojej konstrukcji W Indonezji trwa akcja ratownicza po katastrofie rosyjskiego samolotu Suchoj.
bEpxUOQy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)