Notowania

katastrofa samolotu
20.04.2012 16:57

Katastrofa samolotu w Pakistanie. Nikt nie przeżył

Boeing 737 spadł na małą wioskę. Prawdopodobnie w maszynę uderzył piorun.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Stu dwudziestu dwóch, a nie 131 ludzi, jak pierwotnie podawano, było na pokładzie samolotu linii Bhoja Air, który dziś rozbił się koło Islamabadu - poinformował rzecznik władz lotnictwa cywilnego Pervez George. Zapewne nikt nie przeżył. *

aktualizacja 21:07

Na liście przedstawionej przez Bhoja Air jest 111 dorosłych pasażerów, pięcioro dzieci i sześciu członków załogi. Do późnego wieczora ratownicy wydobyli 50 zwłok - poinformowały władze. Służby ratownicze i policja mówią, że najprawdopodobniej zginęli wszyscy na pokładzie.

Boeing 737 prywatnych linii Bhoja Air leciał z Karaczi. Do lądowania w międzynarodowym porcie lotniczym im. Benazir Bhutto podchodził w złych warunkach atmosferycznych - przy silnym wietrze i ulewnym deszczu. Spadł na małą wioskę w odległości kilku kilometrów od lotniska.

Minister spraw wewnętrznych Pakistanu Rehman Malik powiedział, że w samolot mógł uderzyć piorun; z relacji świadków wynika, że zanim maszyna spadła na ziemię, jej skrzydła stanęły w płomieniach.

Maszyna leciała z Karachi do Islamabadu, w którym miała wylądować o 18. 40 lokalnego czasu. Informację o katastrofie potwierdziły miejscowym mediom władze pakistańskich cywilnych służb lotniczych.

Na pokładzie samolotu Boeing 737 znajdowało się 127 pasażerów. Do katastrofy maszyny linii Bhoja Air doszło przy lądowaniu. Przyczyną były najprawdopodobniej złe warunki pogodowe.

Według CNN warunki atmosferyczne w chwili katastrofy były fatalne. Wiał silny wiatr, a widoczność była ograniczona. W rejon tragedii wyruszyły ekipy ratunkowe.

Samolot leciał z Karaczi. Do lądowania w międzynarodowym porcie lotniczym im. Benazir Bhutto podchodził w złych warunkach atmosferycznych - przy silnym wietrze i ulewnym deszczu. Spadł na małą wioskę w odległości kilku kilometrów od lotniska.

Rzeczniczka służby ratowniczej _ 1122 _, Deeba Shehnaz, obecna na miejscu katastrofy, powiedziała, że najprawdopodobniej nikt nie przeżył. Poinformowała, że samolot spadł na wioskę i że także wśród mieszkańców są ofiary. Wstępnie oszacowała, że na miejscu, w którym rozbił się samolot, są porozrzucane szczątki ok. 150 ludzi.

Minister obrony Pakistanu Chaudhry Mukhtar powiedział, że maszyna stanęła w płomieniach. Rzecznik władz lotnictwa cywilnego Pervez George poinformował, że linie Bhoja Air wznowiły działalność po dłuższej przerwie. W lipcu 2010 roku w katastrofie samolotu prywatnych linii Air Blue, który podczas deszczu monsunowego rozbił się w górach na północ od Islamabadu, zginęło 152 ludzi. W 2006 roku w katastrofie samolotu Pakistan International Airlines koło Multanu w środkowym Pakistanie życie straciło 45 osób.

Czytaj więcej o Pakistanie w Money.pl
Zawaliła się fabryka. Jest wiele ofiar i rannych Budynek był postawiony nielegalnie w dzielnicy mieszkaniowej Lahaur na wschodzie kraju.
Tragedia w fabryce, dziesiątki ludzi pod gruzami Co najmniej trzy osoby zginęły, a kilka zostało rannych, gdy w wyniku wybuchu gazu zawaliła się trzykondygnacyjna fabryka w mieście Lahaur.
400 osób właśnie uciekło z więzienia. Idą... Prawie 400 więźniów uciekło z głównego więzienia w Bannu na północnym zachodzie Pakistanu. Według policji z 944 więźniów uciekło 384.
181 tys. ludzi opuściło domy. Boją się Talibów Sytuacja nie poprawia się, trwa napływ uchodźców do obozu Jalozai, gdzie rejestruje ich agenda ONZ.
Tagi: katastrofa samolotu, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz