Notowania

egipt
16.01.2013 14:23

Katastrofa w Egipcie. Jest wiele ofiar i rannych

Co najmniej 17 osób zginęło, a osiem zostało rannych w wyniku zawalenia się w środę rano ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego w Aleksandrii, drugim co do wielkości mieście Egiptu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flyvancity/CC/Flickr)

Co najmniej 17 osób zginęło, a osiem zostało rannych w wyniku zawalenia się w środę rano ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego w Aleksandrii, drugim co do wielkości mieście Egiptu - poinformował wysoki rangą przedstawiciel rządu.

Trwa przeszukiwanie gruzów, pod którymi mogą się jeszcze znajdować ludzie - powiedział pracownik ministerstwa spraw wewnętrznych Abdel-Aziz Tawfik.

Przyczyna katastrofy budowlanej, do której doszło we wschodniej dzielnicy Al-Mamura, nie jest na razie znana. Jednak agencja Associated Press pisze, że w przeszłości powodem podobnych wypadków było omijanie przepisów budowlanych przez deweloperów.

Gubernator Aleksandrii Mohammed Abbas Atta powiedział agencji MENA, że budynek wzniesiono bez zezwolenia. Władze twierdzą, że powstał zaledwie pięć lat temu.

Z kolei mieszkańcy dzielnicy winą za katastrofę obarczają lokalne władze i twierdzą, że zgłaszali skargi w sprawie ścieków zalewających dzielnicę. Według mieszkańców z tego powodu pęknięcia pojawiły się na powierzchni budynku, który w środę się zawalił, oraz dwóch innych bloków - poinformował dziennik _ Al-Ahram _.

W lipcu 2012 roku w Aleksandrii zginęło dziesięć osób, gdy budowany blok mieszkalny zawalił się na sąsiednie budynki.

Czytaj więcej w Money.pl
Blisko 50 dzieci zginęło pod kołami pociągu Po wypadku do dymisji podali się minister transportu Raszad el-Metini i szef egipskich kolei - podały oficjalne media egipskie.
Zderzenie pociągów: 4 ofiary, 30 rannych Do zderzenia doszło około 90 kilometrów na południe od Kairu. Skład jadący ze stolicy uderzył w pociąg, który jechał w przeciwnym kierunku.
Tagi: egipt, katastrofa, budownictwo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz