Notowania

katastrofa samolotu
17.02.2014 08:46

Katastrofa w Nepalu. Odnaleziono wrak zaginionego samolotu

Nepalskie ekipy ratunkowe odnalazły dzisiaj wrak samolotu pasażerskiego linii Nepal Airlines, który rozbił się wczoraj.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mtrommer/iStockphoto)

W katastrofie zginęło 18 osób, które były na pokładzie, w tym małe dziecko - poinformowały władze.

Wśród pasażerów był jeden obywatel Danii. Pozostałe ofiary to Nepalczycy. Maszyna rozbiła się w pobliżu miejscowości Machinelek, około 250 km na zachód od nepalskiej stolicy, Katmandu. W poniedziałek wrak został odnaleziony przez śmigłowiec ratunkowy. Jednak miejsce katastrofy było trudno dostępne i ratownicy musieli dotrzeć tam pieszo. Pokonali 13 km, idąc w głębokim śniegu.

Samolot państwowych linii lotniczych z 15 pasażerami i trzema członkami załogi na pokładzie w niedzielę leciał z Katmandu do miasta Dźumla na zachodzie Nepalu. Po pokonaniu jednej trzeciej drogi niespodziewanie wylądował w popularnej wśród turystów Pokharze, by uzupełnić paliwo. 15 minut po opuszczeniu Pokhary, położonej w środkowej części kraju, maszyna Twin Otter zniknęła z radarów. W górzystym rejonie, w którym zaginął samolot, padał śnieg. Ponadto mgła ograniczała widoczność.

_ Nasz samolot był technicznie sprawny i naszym zdaniem powodem katastrofy była pogoda _ - powiedział Ram Hari Sharma z Nepal Airlines. Poinformował, że maszyna miała 43 lata.

Linie Nepal Airlines są często krytykowane za korupcję i wykorzystywanie starych maszyn. W grudniu ubiegłego roku Komisja Europejska umieściła wszystkich przewoźników z Nepalu na tzw. czarnej liście linii lotniczych. Oznacza to, że przewoźnicy z tego kraju nie mogą już latać na obszarze Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: katastrofa samolotu, nepal, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz