Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofy statku w Australii. Wszyscy marynarze zostali uratowani

0
Podziel się:

Na pomoc ruszył okręt australijskiej marynarki wojennej oraz m.in. samolot służb celnych, a także statek handlowy.

HMAS Parramatta
HMAS Parramatta (mashleymorgan/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Ze statku tonącego u wybrzeży Wyspy Bożego Narodzenia, australijskiego terytorium na Oceanie Indyjskim, uratowano 106 osób ubiegających się o azyl - poinformowały australijskie władze.

Aktualizacja 11:31

Australijski urząd bezpieczeństwa morskiego został powiadomiony o sytuacji telefonicznie przez osobę znajdującą się na pokładzie tonącej jednostki. Statek znajdował się wówczas około 120 mil morskich na północ od Wyspy Bożego Narodzenia.

Na miejsce ruszył okręt australijskiej marynarki wojennej HMAS Parramatta, którego załoga potwierdziła, że statek z imigrantami tonie. Na pomoc ruszyły również m.in. samolot służb celnych, a także statek handlowy. Trwa akcja ratunkowa.

Według oficjalnych szacunków od początku 2013 roku 18 tys. imigrantów ubiegających się o azyl dotarło na terytorium Australii, często na Wyspę Bożego Narodzenia. Imigranci, w większości kurdyjscy, irańscy czy iraccy, przypływają głównie z Indonezji na przeładowanych i często będących w złym stanie technicznym łodziach. Dla wielu podróż kończy się tragicznie.

W 2010 roku statek, na pokładzie którego znajdowali się imigranci z Iraku i Iranu, rozbił się o skały. Dokładnej liczby ofiar nigdy nie ustalono, ale szacunki mówią o około 50. Największa katastrofa wydarzyła się w 2001 roku, gdy statek, którym do Australii podróżowało ponad 350 imigrantów, zatonął u wybrzeży Indonezji. Nikt nie ocalał.

Czytaj więcej w Money.pl
Wydobyli ofiary wybuchu na łodzi podwodnej Na pokładzie jednostki zacumowanej w bazie morskiej w Bombaju w chwili wybuchu znajdowało się 18 członków załogi okrętu.
Ujawnili, kiedy Polacy podniosą Concordię Wrak statku Costa Concordia, leżący u brzegów wyspy Giglio w Toskanii, zostanie odtransportowany do jednego z portów.
Katastrofa morska na Morzu Azowskim Do incydentu doszło wczoraj wieczorem na wodach terytorialnych Rosji, podczas pościgu za Ukraińcami, którzy nielegalnie łowili tam ryby.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)