Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kino Kosmos na sprzedaż. Cena wywoławcza to 8,6 mln zł

0
Podziel się

Klamka zapadła. Budynek po kinie Kosmos ma zmienić właściciela. Max-Film ogłosił właśnie przetarg na sprzedaż obiektu, w którym przez 45 lat działało najbardziej prestiżowe lubelskie kino.

Kino Kosmos na sprzedaż. Cena wywoławcza to 8,6 mln zł
bEgfxbAR

- Nasza kondycja finansowa nie jest dobra. Już nawet nie można mówić, że stoimy nad przepaścią, jesteśmy parę kroków niżej - przyznał Paweł Doktór, prezes Max-Filmu. Jeszcze kilka lat temu Max-Film zapowiadał świetlaną przyszłość dla Kosmosu. Mówił o uruchomieniu w nim multipleksu z sześcioma salami do projekcji filmów i z miejscem na galerię handlową. Z tych planów nic nie wyszło. - To były mocarstwowe zapędy, które nie liczyły się z rzeczywistością - ocenia teraz Doktór pomysły byłego zarządu Max-Filmu. Ostatni film w kinie Kosmos lublinianie obejrzeli pod koniec lutego 2009 roku. Od tego momentu budynek stoi pusty. Fiaskiem zakończyła się próba wydzierżawienia obiektu, m.in. na klub muzyczny. Teraz Max-Film, aby ratować swoje finanse, chce się pozbyć gmachu. Chętny do jego przejęcia będzie musiał zapłacić sporą kasę. Cena wywoławcza opiewa na 8,6 mln zł. - To kwota raczej nierealna do uzyskania. Rzeczywista wartość rynkowa nieruchomości oscyluje wokół 6 mln złotych. Przy czym obiekt jest trudny do
zagospodarowania. Zmiana funkcji np. na gastronomię będzie wymagała poważnych nakładów, bo pociąga za sobą konieczność przebudowy wnętrza gmachu - oceniał Zbigniew Gołąb, szef Lubelskiej Giełdy Nieruchomości. Nadzieją Max-Filmu na udaną transakcję może być... lubelski ratusz. - Miasto powinno kupić jak najszybciej ten budynek. To wymarzone miejsce na nową siedzibę Teatru Andersena - podkreśla radny Marcin Nowak (PiS), szef Komisji Kultury i Ochrony Zabytków RM Lublin. Prezydent nie pozostawia jednak w tej sprawie żadnych złudzeń. - Nie stać nas na kupno tego gmachu - stwierdził Adam Wasilewski, włodarz Lublina. I dodał: - Za kwotę, którą musielibyśmy wyłożyć, i to na sam zakup, bez wydatków na niezbędne remonty, możemy przez ok. 30 kolejnych lat wynajmować pomieszczenia dla teatru w klasztorze Dominikanów. Max-Film w tym roku sprzedał już budynek po innym kinie. Chodzi o Apollo przy ul. Peowiaków. Będą się w nim mieściły sklep i siłownia klubu Paco. Zarobił na tym 4,5 mln zł.

bEgfxbBu
wiadomości
KOMENTARZE
(0)