Notowania

klich
12.08.2009 18:36

Klich: W Afganistanie będzie coraz gorzej

Szef MON przewiduje zaostrzenie sytuacji przed wyborami prezydenckimi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich przewiduje, że w najbliższych dniach walki w Afganistanie przybiorą na intensywności. Jak prognozuje szef resortu obrony, napięcie będzie rosło w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w tym kraju, bowiem talibom zależy na destabilizacji kraju.

Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich przewiduje, że w najbliższych dniach walki w Afganistanie przybiorą na intensywności. Jego zdaniem, napięcie będzie rosło w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w tym kraju.

POSŁUCHAJ BOGDANA KLICHA:

Bogdan Klich zapewnił zarazem, że polscy żołnierze będą coraz lepiej uzbrojeni. Wkrótce trafią do nich kolejne dwa śmigłowce bojowe, zaś we wrześniu dotrze do polskiej bazy w Ghazni transport 17 wozów bojowych- _ Rosomaków _. W czerwcu i w lipcu zostało wysłanych tam 13 _ Rosomaków _.

Minister dodał, że MON przygotowuje też procedury pozwalające zakupić bezzałogowe samoloty rozpoznawcze, co jest dosyć skomplikowane, ze względu na międzynarodowe procedury.

Bogdan Klich podkreślił, że niedawno spotkał się z przedstawicielami firm z Izraela, które produkują najwyższej jakości samoloty bezzałogowe. Zapewnił, że zakup będzie realizowany systematycznie i będzie to cała tak zwana rodzina samolotów rozpoznawczych.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Śmierć kapitana. Wojsko ujawnia przebieg bitwy ]( http://news.money.pl/artykul/smierc;kapitana;wojsko;ujawnia;przebieg;bitwy,17,0,519697.html )
* [ Desant 400 marines w Afganistanie ]( http://news.money.pl/artykul/desant;400;marines;w;afganistanie,133,0,519813.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: klich, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz