Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kluza chce większej kontroli

0
Podziel się:

Szef Komisji Nadzoru finansowego ma nadzieję, że pod kontrolą urzędu znajdą się: SKOK-i, doradcy finansowi i pośrednicy kredytowi.

Kluza chce większej kontroli
(PAP/ Tomasz Gzell)

O pomysłach byłego ministra finansów pisze "Gazeta Wyborcza". Szef KNF uważa, że SKOK-i - tak jak podobne do nich instytucje działające w innych krajach - powinny podlegac nadzorowi KNF. Kontrolą powinny być objęte te ZOBACZ TAKŻE:

dziedziny działalności kas, które są zbieżne z działalnością banków. Chodzi tu m.in. o gwarancje depozytów i normy ostrożności przy udzielaniu kredytow.

Bezpieczeństwo klientów instytucji finansowych ma zwiększyć też objęcie kontrolą doradców finansowych i pośredników kredytowych. Kluza chiałby stawiać im podobne wymogi do tych jakie muszą spełnić brokerzy i maklerzy.

Do swoich pomysłów szef KNF ma zamiar przekonywać Zytę Gilowską. Jego zdaniem mogłaby ona przedstawić Sejmowi propozycje zmian roszerzających uprawnienia komisji.

Jak informuje GW SKOK-i do tej pory były przeciwne wszelkim próbom objęcia ich nadzorem. Za to pytani przez dziennik doradcy finansowi uważają, że objęcie ich nadzorem będzie pomocne w ustaleniu norm i standardów ich usług.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)