Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kluzik-Rostkowska: Nie czuję się pokrzywdzona

0
Podziel się

Jarosław Kaczyński docenił moją ciężką pracę - mówi szefowa prezydenckiej kampanii wyborczej.

Kluzik-Rostkowska: Nie czuję się pokrzywdzona
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEpyghWt

_ - Jarosław Kaczyński docenił moją ciężką pracę _ - mówi *szefowa prezydenckiej kampanii wyborczej Joanna Kluzik-Rostkowska, która nie weszła do kierownictwa partii.*

Joanna Kluzik-Rostkowska wbrew oczekiwaniom niektórych polityków PiS nie weszła do kierownictwa partii ani nie otrzymała rekomendacji na funkcję wicemarszałka Sejmu podczas wczorajszej Rady Politycznej partii.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewniał, że pozycja Kluzik-Rostkowskiej w partii jest dobra. - _ Absolutnie nie czuję się pokrzywdzona _ - podkreśliła posłanka PiS. - _ Jarosław Kaczyński wychodzi w mediach na okrutnika i niewdzięcznika wobec mnie. To nie jest prawdą. Jarosław Kaczyński docenił moją ciężką pracę i reszty sztabu _ - dodała Kluzik-Rostkowska.

bEpyghWv

Kluzik-Rostkowska przyznała, że dostała od Jarosława Kaczyńskiego propozycję objęcia _ poważnego stanowiska _, ale jej nie przyjęła. - _ Nie ma sensu o niej teraz mówić. Prezes miał dla mnie bardzo poważną propozycję i ja tej propozycji nie przyjęłam _ - powiedziała.

Zdaniem posłanki PiS to, że prezes partii taką propozycję złożył, świadczy najlepiej o tym, że ją docenia. - _ W dalszym ciągu jestem członkiem PiS oraz komisji polityki społecznej i rodziny _ - zaznaczyła.

Kluzik-Rostkowska zapytana, czy zabiegała o funkcję wicemarszałka Sejmu, odmówiła komentarza. Nie chciała także powiedzieć, czy uważa, że frakcja _ liberalna _ w PiS jest - jej zdaniem - wystarczająco reprezentowana we władzach ugrupowania. Posłanka PiS podkreśliła, że obecnie PiS będzie koncentrować się na jesiennych wyborach samorządowych.

Od kilku tygodni politycy PiS spekulowali w nieoficjalnych rozmowach z dziennikarzami, że Kluzik-Rostkowska może zostać wiceprezesem albo kandydatem PiS na wicemarszałka. W ostatnich dniach bardziej realny - wynikało z tych rozmów - wydawał się scenariusz, że obejmie ona funkcję wiceszefa partii.

bEpyghWB

Według nieoficjalnych informacji PAP uzyskanych wczoraj od polityków PiS wynika, że Joanna Kluzik-Rostkowska miała otrzymać od szefa ugrupowania propozycję objęcia funkcji wiceprezesa, jednak odmówiła. Z tych informacji wynika, że Kluzik-Rostkowska do ostatniej chwili walczyła o partyjną rekomendację na funkcję wicemarszałka Sejmu, która ostatecznie przypadła Markowi Kuchcińskiemu.

Wiceprezesami partii zostali: Adam Lipiński, Zbigniew Ziobro i Beata Szydło. Rekomendację prezesa na wicemarszałka Sejmu uzyskał Marek Kuchciński, a na szefa klubu - Mariusz Błaszczak.

bEpyghWW
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)