Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koalicja obroni Grada. "Rostowski już trzeci raz ćwiczy"

0
Podziel się:

Jarosław Kaczyński chce odwołać ministra skarbu państwa za całokształt. PO wniosek traktuje w kategoriach humorystycznych.

Koalicja obroni Grada. "Rostowski już trzeci raz ćwiczy"
(kprm.gov.pl)
bEUfKWgl

Będzie kolejny wniosek opozycji o votum nieufności wobec ministra rządu Donalda Tuska. Tym razem Prawo i Sprawiedliwość chce odwołania ministra skarbu Aleksandra Grada. Jak mówi Jarosław Kaczyński - za całokształt.

Prezes PiS wyjaśnił, że chodzi o źle prowadzoną prywatyzację i niewłaściwy nadzór nad majątkiem skarbu państwa. Inna przyczyna główna to prywatyzacja koncernu naftowego Lotos. Ostatnio premier powiedział, że nie widzi żadnej przesłanki by mówić kategoryczne _ nie _ inwestorom z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji. Innego zdania jest Jarosław Kaczyński.

PiS nie zgadza się na prywatyzację firm o znaczeniu strategicznym. W przypadku Lotosu byłoby to zdaniem Jarosława Kaczyńskiego wchodzenie kapitału rosyjskiegi w sferę energetyki, czyli sferę najbardziej strategiczną. Prezes PiS podkreślił, że nie zgadzał się na to żaden poprzedni rząd - łącznie z rządami lewicowymi.

bEUfKWgn

Lista zarzutów PiS wobec ministra skarbu jest bardzo długa. Dotyczą one między innymi próby prywatyzacji Enei, sytuacji PZU, utraty kontroli nad spółką EuroPol GAZ i planu powołania Komitetu Nominacyjnego, który według PiS upartyjni spółki Skarbu Państwa do granic możliwości.

Zdaniem PiS ministerstwo skarbu chce też doprowadzić do kontrolowanej upadłości linii lotnicznych LOT oraz usunąć przedstawicieli załóg z rad nadzorczych spółek.

Przewodniczący komisji skarbu Tadeusz Aziewicz traktuje całość wniosku PiS w kategoriach humorystycznych. Poseł PO uważa, że myślenie prezesa Kaczyńskiego zatrzymało się w minionym wieku i objawia się tęsknotą za czasami Edwarda Gierka, kiedy to wszystkie przedsiębiorstwa były państwowe. Wówczas jednak zdaniem posła Aziewicza naród nie był szczęśliwy i gospodarka nie była dobra.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;chca;ministra;kto;za;kto;przeciw,21,0,804117.html) Nie chcą ministra. Kto za? Kto przeciw?

bEUfKWgt

Koalicyjny PSL będzie bronił ministra Grada. Według Ewy Kierzkowskiej Jarosławowi Kaczyńskiemu nie chodzi o wcale o całokształt jego działań tylko o kampanię wyborczą. Stąd wnioski w sprawie kolejnych ministrów. - _ Rostowski już trzeci raz ćwiczy _ - zauważyła wicemarszałek Sejmu.

Według SLD minister Grad jest ofiarą stanu finansów publicznych w Polsce i w sposób nadgorliwy realizuje plan przchodów z prywatyzacji do budżetu państwa. Dlatego według posła Sojuszu Ryszarda Zbrzyznego zamiast pisać wniosek w sprawie ministra skarbu, Prawo i Sprawiedliwość powinno poprzeć wniosek SLD o odwołanie głównego winowajcy - ministra finansów Jacka Rostowskiego.

Ze złą oceną działań ministra Grada zgadza się Klub Polska Jest Najważniejsza. Poseł Paweł Poncyliusz uważa, że nie jest to minister na trudne czasy. Zdaniem posła Aleksander Grad nie sprostał wyzwaniom w najważniejszych kwestiach takich jak stocznie i niemrawa prywatyzacja energetyki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t95533.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kaczynski;chce;glowy;kolejnego;ministra;koniec;grada,20,0,803860.html) Kaczyński chce głowy kolejnego ministra. Koniec Grada? Prawo i Sprawiedliwość złoży wniosek o wotum nieufności wobec Aleksandra Grada. PiS krytycznie ocenia jego politykę prywatyzacyjną.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t98288.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/grad;ta;oferta;odbije;sie;echem;na;swiecie,154,0,802458.html) Grad: Ta oferta odbije się echem na świecie 30 czerwca na giełdzie ma zadebiutować Jastrzębska Spółka Węglowa, a w drugiej połowie września dojdzie do wtórnej oferty publicznej akcji PKO BP.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t19906.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;inwestorzy;lotosu;na;przelomie;roku,198,0,802246.html) Grad: Inwestorzy Lotosu na przełomie roku Szef resortu skarbu poinformował, że może zrezygnować z wypłaty tegorocznej dywidendy dla dobra interesów finansowych koncernu.
bEUfKWgO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)