Notowania

Przejdź na
kobiety
20.07.2013 13:56

Kobiety nie mogą tam same robić zakupów

- Postanowiliśmy, że kobiety nie będą chodziły na bazary bez krewnego płci męskiej - powiedział islamski duchowny Maulana Mirzaqeem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Starszyzna i islamscy duchowni z północno zachodniego Pakistanu zabronili kobietom samodzielnego robienia zakupów na bazarach. Musi im towarzyszyć mężczyzna z rodziny - poinformowali w sobotę duchowni oraz lokalne władze.

Decyzję podjęto w piątek w dystrykcie Karak, w konserwatywnej prowincji Chajber Pachtunchwa, która graniczy z terenami plemiennym przy granicy z Afganistanem.

_ - Postanowiliśmy, że kobiety nie będą chodziły na bazary bez krewnego płci męskiej _ - powiedział islamski duchowny Maulana Mirzaqeem.

_ Te, które przyjdą na targ bez mężczyzny z rodziny, zostaną przekazane policji _ - dodał. Poinformował, że decyzja ta zostanie ogłoszona w meczetach.

Kobiety _ propagują wulgarność i utrudniają mężczyznom przestrzeganie postu w czasie ramadanu _ - podkreślił Mirzaqeem.

Według duchownego decyzja została podjęta z powodu świętego dla muzułmanów miesiąca ramadanu. Nie wiadomo, czy zakaz zostanie zniesiony po jego zakończeniu. Decyzję zatwierdził przedstawiciel lokalnych władz.

Z powodu gróźb talibów i tabu obyczajowych miliony kobiet w Pakistanie są pozbawione swoich praw. Na większości terytoriów plemiennych na północnym zachodzie kobiety nie wychodzą z domów; nie wolno im pracować poza domem ani robić zakupów.

W prowincji Chajber Pachtunchwa duża część kobiet nosi zakrywające od stóp do głów burki. Wiele zakrywa głowę szalem i ubiera się w składający się ze spodni oraz luźnej koszuli strój o nazwie salwar kamiz.

Czytaj więcej w Money.pl
Za spiskowanie i tortury skazano go na smierć Specjalny trybunał w Bangladeszu skazał lidera partii islamistycznej za zbrodnie z czasów wojny, sprzed ponad 30 lat.
Szesnastolatka walczy o prawa dzieci 16-letnia Pakistanka, która została postrzelona przez talibów za to, że walczyła o prawa kobiet, wystąpiła w Nowym Jorku z apelem o zapewnienie dzieciom dostępu do edukacji.
Te rzeczy opłaca się kupować z drugiej ręki Branża second-hand, czyli rzeczy używanych przeżywa już od dłuższego czasu rozkwit.
Tagi: kobiety, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz