Notowania

wojna w syrii
17.07.2012 09:03

Kofi Annan będzie pertraktował z Putinem w sprawie Syrii

Konflikt syryjski będzie głównym tematem rozmów prezydenta Rosji Władimira Putina ze specjalnym wysłannikiem ONZ i Ligi Państw Arabskich Kofi Annanem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Konflikt syryjski będzie głównym tematem rozmów prezydenta Rosji Władimira Putina ze specjalnym wysłannikiem ONZ i Ligi Państw Arabskich Kofi Annanem. Były przewodniczący ONZ przyleciał do Moskwy już wczoraj, aby przekonać rosyjskie władze do zajęcia ostrzejszego stanowiska wobec reżimu Baszara al-Assada. *

W poniedziałek w gościnnej rezydencji Ministerstwa Spraw Zagranicznych Annana przyjął szef dyplomacji Siergiej Ławrow (obaj na zdjęciu). Spotkanie trwało dwie godziny, a treść rozmów nie została ujawniona. Wiadomo jednak, że politycy nie poruszali kwestii przyszłości syryjskiego dyktatora. Wcześniej Ławrow stanowczo stwierdził, że o przywódcy syryjskiego dyktatora powinni zadecydować sami Syryjczycy.

Rosja od ponad roku blokuje rezolucje Rady bezpieczeństwa ONZ zakładające międzynarodową interwencję w Syrii. Dziś do zmiany stanowiska Kofi Annan będzie próbował przekonać prezydenta Rosji Władymira Putina. Kolejne głosowanie projektu rezolucji przygotowanego przez kraje Zachodu zaplanowano w ONZ na środę.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą rządu tymczasowego. Po jego dymisji Plan zakłada jednak, że w rządzie nie znajdą się osoby kontrowersyjne, co oznaczałoby dymisję prezydenta Baszara al-Assada.
Rosja sprzeciwia się ONZ. Boją się Iranu? Nie ma alternatywy dla planu pokojowego w Syrii.
Zdecydowane kroki ONZ wobec dyktatora Rosja i Chiny nie miały tym razem zastrzeżeń do nowej rezolucji.
Tagi: wojna w syrii, onz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz