Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejne 150 mln euro z UE dla spustoszonego kraju

0
Podziel się

Do tej pory wsparcie Brukseli dla Pakistanu wyniosło prawie 320 mln euro.

Kolejne 150 mln euro z UE dla spustoszonego kraju
(PAP/EPA)
bEgjYdvp

Komisja Europejska zwiększyła pomoc dla Pakistanu dotkniętego powodziami do 150 milionów euro. W sumie do tej pory finansowe wsparcie Brukseli i krajów członkowskich wyniosło prawie 320 milionów euro.

Unijna komisarz odpowiedzialna za pomoc humanitarną Krystalina Goergijewa powiedziała, że skala zniszczeń w Pakistanie jest ogromna i natychmiastowej pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 12 milionów osób.

_ - Niestety obserwujemy już rozprzestrzenianie się epidemii w rejonach, które ucierpiały w wyniku powodzi. Dostawy czystej wody i pomoc medyczna, to najpilniejsze potrzeby teraz. Nadal będziemy też dostarczać żywność i schronienie dla osób, które straciły dach nad głową _ - powiedziałą Krytalina Georgijewa.

bEgjYdvr

Decyzja o przekazniu kolejnej transzy pomocy dla Pakistanu ma być podjeta podczas międzynarodowej konferencji w połowie miesiąca.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t83067.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/mfw;przekaze;pakistanowi;450;mln;dol;,60,0,669500.html) MFW przekaże Pakistanowi 450 mln dol. Strauss-Kahn: Będziemy też renegocjować kredyt w wysokości 11 mld dol.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t104157.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/swiat;pomaga;pol;miliarda;dolarow;dla;pakistanu,113,0,660081.html) Świat pomaga, pół miliarda dolarów dla Pakistanu To najnowsze dane opublikowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych.
bEgjYdvS
KOMENTARZE
(0)