Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dreamliner
24.06.2013 15:44

Kolejne awaryjne lądowanie Dreamlinera

Boeing 787 Dreamliner linii United Airlines musiał zawrócić wkrótce po starcie z Houston w Teksasie i lądować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(markjhandel/CC/Flickr)
Dreamliner na pokazach lotniczych

*Boeing 787 linii United Airlines musiał zawrócić wkrótce po starcie z Houston w Teksasie. Przyrządy pokładowe pokazywały, że jest jakiś problem z układem hamulcowym. *

Lokalne radio KHOU poinformowało, że załoga ostrzegła pasażerów, iż hamulce Dreamlinera mogą być niesprawne, i poleciła im przygotować się do awaryjnego lądowania. Rozgłośnia powołała się na mężczyznę, którego żona znajdowała się na pokładzie tej maszyny. Ostatecznie Dreamliner wylądował bezpiecznie, a pasażerowie udali się do Denver innymi samolotami. Boeingiem 787 zajęli się mechanicy - powiedziała rzeczniczka United Airlines.

Na początku roku amerykańskie władze lotnicze zdecydowały się uziemić wszystkie Dreamlinery, w tym także dwie maszyny polskiego przewoźnika PLL LOT, z powodu problemów z akumulatorami. W kwietniu, po wprowadzeniu modyfikacji akumulatorów, Boeing dostał pozwolenie na wznowienie lotów.

Od tego czasu te maszyny już kilkakrotnie lądowały awaryjnie z powodu różnych problemów technicznych niezwiązanych z akumulatorami, takich jak m.in. wskazanie spadku poziomu oleju silnikowego czy kłopoty z filtrem oleju.

Czytaj więcej w Money.pl
Czwarty Dreamliner już w Polsce Samolot wylądował na warszawskim lotnisku Chopina późnym popołudniem. Maszyna przyleciała prosto z Seattle. Lot trwał 9 godzin i 42 minuty.
Wystartował najnowszy airbus Airbus A350 jest odpowiedzią koncernu na zeszłorocznego Dreamlinera konkurencyjnego Boeinga.
Chińczycy dostali dreamlinera. Będzie im dobrze służył? Samolot trafił do największego chińskiego przewoźnika, China Southern Airlines Co Ltd.
Tagi: dreamliner, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz