Notowania

bahrajn
08.02.2011 17:49

Kolejne państwo arabskie na skraju rewolucji

Mieszkańcy Bahrajnu domagają się podniesienia pensji i walki z bezrobociem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fractal 00/CC/Flickr)

Internauci z Bahrajnu na wzór innych społeczności arabskich wezwali na Facebooku do _ rewolty _ od 14 lutego. Strona zawierająca ten apel zgromadziła już 6 tysięcy zwolenników.

_ - To nasza szansa wejścia na drogę reform politycznych i społecznych, szczególnie wobec zmian zachodzących na Bliskim Wschodzie. Wszyscy razem będziemy skandować 14 lutego "Lud chce reformy reżimu!" _ - napisano na wspomnianej stronie Facebooka.

Podobnie jak internauci z innych państw arabskich mieszkańcy Bahrajnu domagają się, by rząd rozwiązał problem bezrobocia i podniósł pensje. Żądają także, by _ położył kres swej polityce naturalizacji _. Szyicka opozycja oskarża bowiem władze o naturalizowanie mieszkańców sunnickich w celu zmiany struktury wyznaniowej kraju.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t130818.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gdzie;jeszcze;moga;wybuchnac;protesty,71,0,766279.html) Gdzie jeszcze mogą wybuchnąć protesty?
Na stronie Facebooka wypisano 14 postulatów, w tym _ uwolnienie i wypłacenie odszkodowań więźniom (politycznym), reforma wymiaru sprawiedliwości, zakazanie alkoholu i prostytucji oraz zaprzestanie tortur i zniesienie ograniczeń praw człowieka _.

Internauci chcą także dymisji premiera szejka Chalify ibn Salmana al-Chalify, który _ zajmuje stanowisko od 40 lat _, rozwiązania parlamentu i wprowadzenia do konstytucji zmian, które dałyby narodowi wpływ na kierowanie krajem.

Bahjarn jest zamieszkany w większości przez szyitów, ale rządzi w nim dynastia sunnicka.

Strony społecznościowe w rodzaju Facebooka czy Twittera odegrały ogromną rolę w wybuchu rewolt w Tunezji i Egipcie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t86840.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;egipcie;czas;na;kolejny;kraj,228,0,767204.html) Po Egipcie czas na kolejny kraj? Według agencji dpa powiew zmian spowodowany _ zimą ludów _ dotrze do Syrii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t130195.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/arabowie;beda;mieli;demokracje;gdy;izrael;stanie;sie;bezpieczny,176,0,762032.html) Arabowie będą mieli demokrację, gdy Izrael stanie się bezpieczny Protestują, bo chcą dobrobytu. Czy Arabowie zmienią swój świat skuteczniej niż NATO?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t130014.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egipska;opozycja;wzywa;do;rebelii;na;facebooku,62,0,760382.html) Egipska opozycja wzywa do rebelii. Na Facebooku Opozycja nie przejmuje się zakazem demonstracji i wzywa do wyjścia na ulice.
Tagi: bahrajn, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz