Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protesty w bułgarii
26.03.2011 19:04

Kolejne protesty, tym razem w Europie

W centrum Sofii protestowało ponad 16 tysięcy Bułgarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Robert Brook/CC/Flickr)

Kilkanaście tysięcy zwolenników opozycyjnej lewicy zebrało się na wiecu protestacyjnym w centrum Sofii pod hasłem _ Czerwona kartka dla rządzących _.

Media, powołując się na organizatorów, podały, że w proteście wzięło udział ponad 16 tysięcy osób z całego kraju. Lider lewicy i były premier Sergiej Staniszew oświadczył na wiecu, że rząd jest niekompetentny i oszukuje wyborców, w tym własnych, nie jest w stanie wyprowadzić kraj z kryzysu. Według Staniszewa, ludzie zostali doprowadzeni do desperacji, bezrobocie rośnie, a władze fałszują statystyki o rzeczywistej skali tego zjawiska.

Rząd broni krajowych monopolistów, większość parlamentarna podporządkowała ustawodawstwo interesom własnego lobby gospodarczego, inflacja rośnie w sposób niekontrolowany - kontynuował były premier.

Staniszew wezwał do natychmiastowego odejścia gabinetu Bojko Borysowa, podkreślając, że nigdy w historii kraju władzy nie sprawowała tak niekompetentna ekipa. _ - Potrzebujemy pilnych kroków na rzecz ratowania państwa. Kraj jest doprowadzony do katastrofy _ - stwierdził._ - Zaczyna się wiosna naszej goryczy _ - ostrzegł szef sofijskiej organizacji partyjnej lewicy, były minister Rumen Owczarow, zapowiadając dalsze protesty.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t135082.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/bulgarzy;zablokowali;stacje;bo;paliwo;drogie,61,0,793149.html) Bułgarzy zablokowali stacje. Bo paliwo drogie Protest był wymierzony przeciw monopolistom, którzy podnieśli ceny m.in. paliw i prądu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t130943.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rolnicy;blokuja;stolice;bulgarii;chca;doplat,53,0,790581.html) Rolnicy blokują stolicę Bułgarii. Chcą dopłat Domagają się zmian w polityce podatkowej i szerszego dostępu do unijnych i krajowych dopłat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t84750.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;bulgarii;protestuja;producenci;tytoniu,173,0,762541.html) W Bułgarii protestują producenci tytoniu Domagają się oni zapłacenia za wyprodukowany tytoń. Doszło do starć z policją.
Tagi: protesty w bułgarii, bułgaria, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz