Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nowa zelandia
23.12.2011 07:10

Kolejne trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii

Ewakuowano m.in. centra handlowe, biurowce i lotnisko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(British Red Cross/CC BY-NC/Flickr)

*Trzęsienie ziemi o sile 5,8 w skali Richtera nawiedziło w nocy okolice Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii. Ogarnięci paniką mieszkańcy wybiegali na ulice miasta, które przed 10 miesiącami zostało częściowo zniszczone w wyniku wstrząsów. *

Ewakuowano m.in. centra handlowe, biurowce i lotnisko. Obecnie pracownicy portu lotniczego sprawdzają, czy terminal i pasy startowe nie zostały uszkodzone. W około 15 tys. domów nie ma prądu. W mieście nie działają telefony. Policja poinformowała, że w centrum handlowym ranna została jedna osoba.

Amerykańskie służby geologiczne (USGS) podały, że wstrząsy wystąpiły około godziny 14 lokalnego czasu (około godziny 2 czasu polskiego) 26 km na północ od miasta. Hipocentrum znajdowało się na głębokości około 4 km. Nie wydano ostrzeżenia o tsunami.

Według lokalnych mediów, doszło do co najmniej pięciu silnych wstrząsów wtórnych. Jeden miał siłę 5,8 w skali Richtera. Sejsmolodzy w listopadzie ostrzegali, że w najbliższym czasie w Christchurch może dojść do silnego trzęsienia ziemi.

22 lutego tego roku w tym drugim co do wielkości nowozelandzkim mieście wystąpiły wstrząsy o sile 6,3 w skali Richtera. Zginęły 182 osoby, a setki domów zostały zniszczone lub uszkodzone. Nowa Zelandia leży w jednym z najbardziej aktywnych sejsmicznie regionów świata, zwanym _ pierścieniem ognia _. W kraju co roku dochodzi do około 14 tys. wstrząsów, z których około 150 jest odczuwalnych.

więcej o ostatnim trzęsieniu ziemi w Nowej Zelandii w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t133813.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowa;zelandia;liczy;straty;po;trzesieniu;ziemi,54,0,785462.html) Nowa Zelandia liczy straty. Idą w miliardy Premier Nowej Zelandii zniszczenia w mieście Chirstchurch szacuje na około 15 mld dolarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t132458.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przeczesuja;christchurch;wciaz;znajduja;ciala,232,0,784872.html) Przeczesują Christchurch. Znajdują ciała Do 145 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w Nowej Zelandii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t141238.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowa;zelandia;koszty;trzesienia;ziemi;wzrosly;do;17;mld;dolarow,149,0,899477.html) Za klęskę zapłacą ponad 17 mld dolarów Na tyle oszacowano koszty zniszczeń w nowozelandzkim Christchurch.
Tagi: nowa zelandia, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz