Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejne ultimatum dla TP SA

0
Podziel się:

Urząd Komunikacji Elektronicznej może odstąpić od planów podziału Telekomunikacji Polskiej.

Kolejne ultimatum dla TP SA
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Urząd Komunikacji Elektronicznej może odstąpić od planów podziału Telekomunikacji Polskiej, jeśli operator zacznie współpracować z innymi firmami na rynku łączności.

W rozmowie z _ Rzeczpospolitą _ szefowa UKE, Anna Streżyńska mówi, że TP musi ustalić racjonalne i akceptowalne dla innych operatorów warunki współpracy w dziedzinie dostępu do swojej infrastruktury, wcześniej ją rozbudowując.

Streżyńska podkreśla, że najważniejsze jest uwolnienie przez Telekomunikację Polską dostępu do pętli lokalnej. Zastrzega przy tym, że jej urząd wciąż prowadzi prace nad analizą funkcjonowania największego operatora telefonicznego w Polsce. Od wyników ekspertyzy zależą dalsze losy planów podziału TP.

Anna Streżyńska mówi też o planowanej przez Sejm, nowelizacji ustawy medialnej. W opinii pani prezes, przekazanie UKE kompetencji w zakresie koncesjonowania mediów nie wzmocni urzędu, bowiem wszystkie czynności w obszarze programowym będą uzgadniane z radą radiofonii i telewizji.

Anna Streżyńska dodaje, że już dwa lata temu jej urząd otrzymał kompetencje w zakresie koncesjonowania mediów cyfrowych, a takie, a nie analogowe, będą w przyszłości najpopularniejsze.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)