Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejni uciekinierzy z PiS w klubie Kluzik-Rostkowskiej

0
Podziel się:

Secesjoniści chcą wkrótce utworzyć własny klub poselski.

Kolejni uciekinierzy z PiS w klubie Kluzik-Rostkowskiej
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEsmNqBh

Secesjoniści z PiS chcą wkrótce utworzyć własny klub poselski. Mają do niego dołączyć inni posłowie PiS: obecni i ci, którzy po wyborach lokalnych prawdopodobnie zastąpią w Sejmie posłów przechodzących do samorządów - wynika z informacji uzyskanych w stowarzyszeniu _ Polska jest najważniejsza _.

Do powstania nowego klubu poselskiego potrzeba 15 posłów. 14 obecnych parlamentarzystów deklaruje, mniej lub bardziej oficjalnie, zainteresowanie przystąpieniem do nowego klubu parlamentarnego. Do jego utworzenia przekonywali w środę posłów PiS twórcy stowarzyszenia.

Do grupy obecnych zwolenników Kluzik-Rostkowskiej mogliby dołączyć także niektórzy przyszli posłowie PiS - ci, którzy mają szansę zastąpić obecnych posłów kandydujących do samorządów. Z przedwyborczych szacunków wynika, że realne szanse na zwycięstwo w wyborach samorządowych ma kilku obecnych posłów PiS, a zarazem kandydatów tej partii na burmistrzów, m.in. Białej Podlaskiej - Adam Adamowicz, w Radzynia Podlaskiego - Jerzy Rębek, Ryk - Jarosław Żaczek, Ełku - Wojciech Kossakowski i Łomży - Lech Kołakowski.

bEsmNqBj

Zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora, w okresie wykonywania mandatu parlamentarzyści nie mogą pracować m.in. w administracji rządowej i samorządzie terytorialnym. Muszą więc odejść z parlamentu, a na ich miejsce wejdą do Sejmu osoby z kolejnym najlepszym wynikiem w wyborach w danym okręgu.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t116421.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/4;procent;poparcia;dla;polska;jest;najwazniejsza,239,0,712943.html) 4 procent poparcia dla Polska Jest Najważniejsza
Jak twierdzą informatorzy PAP, wśród kandydatów na nowych posłów PiS jest kilku zdeklarowanych zwolenników grupy Kluzik-Rostkowskiej. Jeden z założycieli stowarzyszenia _ Polska jest najważniejsza _ potwierdził w rozmowie z PAP, że są z nimi prowadzone rozmowy na temat przystąpienia do nowego klubu.

Po wyborach samorządowych nowy klub mogliby więc współtworzyć obecni członkowie stowarzyszenia: Kluzik-Rostkowska, Elżbieta Jakubiak, Paweł Poncyljusz, Tomasz Dudziński, Jacek Pilch, Jan Ołdakowski, Lena Dąbkowska-Chocka; oraz nakłaniani do współpracy posłowie PiS: Tomasz Górski, Andrzej Walkowiak, Adam Gawęda, Zbysław Owczarski.

Gotowość do tworzenia klubu w Sejmie z tym środowiskiem wyrażają także posłowie niezrzeszeni, tworzący wcześniej Polskę Plus: Jan Filip Libicki i Jacek Tomczak.

bEsmNqBp

Poznamy program gospodarczy renegatów?

Członkowie stowarzyszenia _ Polska jest najważniejsza _ zapowiadają także, że _ w najbliższym czasie _ zaprezentowany zostanie jego program. Nie podają jednak konkretnej daty.

Według informatorów PAP, centralną część programu mają zająć sprawy gospodarcze i finansowe. Ma to być recenzja działań rządu Donalda Tuska, zwłaszcza w sferze gospodarczej. _ Zwrócimy uwagę na konieczność ograniczenia zadłużenia sektora publicznego, likwidacji nadmiernej biurokracji _ - twierdzi jeden z nich.

_ Program będzie eksponował na pewno trzy elementy: wsparcie państwa dla rodzin, skuteczną dbałość o modernizację kraju, usytuowanie Polski jako silnego i wiarygodnego partnera w Europie i na świecie _ - powiedział w czwartek PAP jeden z twórców stowarzyszenia, europoseł Marek Migalski.

bEsmNqBq

Dodał, że program będzie miał wymiar społeczny, ekonomiczny i będzie omawiał politykę zagraniczną Polski. Podkreślił, że głos decydujący, jeżeli chodzi o kształt programu mają Kluzik-Rostkowska, Paweł Poncyljusz i Paweł Kowal.

Członkowie kierownictwa PiS w czwartek zarzucali stowarzyszeniu m.in. brak konkretnych propozycji.

W ocenie Mariusza Błaszczaka, szefa klubu PiS, w stowarzyszeniu widoczna jest _ nerwowość _. _ To świadczy, że ta inicjatywa polityczna, jak wszystko na to wskazuje zaplanowana dużo wcześniej, była pomysłem nieudanym _ - ocenił. _ Jeżeli spojrzymy na to, co to stowarzyszenie proponuje, to widać, że oprócz propagandy nie ma w tym żadnego pomysłu politycznego. W związku z tym nie stwarza ten ruch żadnego zagrożenia dla nas _ - dodał.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t116526.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;mamy;lepszych;od;tych;ktorzy;odchodza,204,0,712140.html) Kaczyński: Mamy lepszych od tych, którzy odchodzą Prezes Prawa i Sprawiedliwości przestrzega posłów, którzy wybiorą stowarzyszenie liberałów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t102806.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;nie;boi;sie;stowarzyszenia;kluzik-rostkowskiej,88,0,712024.html) Platforma nie boi się stowarzyszenia Kluzik-Rostkowskiej Tomczykiewicz: Nie będzie współpracy z grupą frustratów odsuniętych od ucha prezesa. PSL otwarte na propozycje.
bEsmNqBK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)