Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejny atak piratów. Płyną do Somalii

0
Podziel się:

Tym razem padło na włoski tankowiec Savina Caylyn z 22 osobami na pokładzie.

Kolejny atak piratów. Płyną do Somalii
(eunavfor.eu)
bETfFeTF

*Włoski tankowiec uprowadzony przez piratów na Oceanie Indyjskim zmierza w kierunku Somalii,* poinformowała unijna misja antypiracka Atalanta. Włoska marynarka wojenna podała wcześniej, że statek został porwany przez co najmniej pięciu piratów.

Na zdjęciu porwany wcześniej MV Voc Daisy

Według wstępnych danych nikt z 22-osobowej załogi tankowca Savina Caylyn nie ucierpiał w ataku, mimo że doszło do użycia broni palnej. 266-metrowy statek został zaatakowany, gdy znajdował się około 500 mil morskich od wybrzeży Indii i około 800 mil od wybrzeży Somalii, powiedział rzecznik włoskiej marynarki wojennej.

bETfFeTH

Rzecznik misji antypirackich sił morskich UE Paddy O'Kennedy powiedział, że uprowadzona jednostka zmierza w kierunku Somalii. Pogrążona w chaosie i pozbawiona skutecznej władzy centralnej Somalia jest idealną bazą dla piratów. Słaby rząd tego kraju jest zbyt zajęty walką z separatystami, by móc patrolować wybrzeże i ścigać piratów na lądzie.

Załogę uprowadzonego tankowca stanowi 17 Indusów i pięciu Włochów. Na miejsce zajścia skierowano włoską fregatę, lecz znajdowała się ona od tankowca w odległości około 600 mil morskich.

Porwany tankowiec, którego armatorem jest towarzystwo Fratelli D'Amato z Neapolu, przewoził ropę naftową do portu Pasir Gudang w Malezji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t129345.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polacy;na;pokladzie;porwanego;frachtowca,199,0,759751.html) Polacy na pokładzie porwanego frachtowca Somalijscy piraci porwali niemiecki statek. Członkami załogi są polscy marynarze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t85718.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hindusi;zatrzymali;piracki;statek,96,0,766816.html) Hindusi zatrzymali piracki statek Indyjska marynarka po wymianie ognia zatrzymała okręt z 52 osobami na pokładzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t129996.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dramatyczna;proba;odbicia;frachtowca,161,0,762785.html) Dramatyczna próba odbicia frachtowca Uprowadzony ponad tydzień temu frachtowiec, którym dowodził polski kapitan, wciąż jest w rękach piratów.
bETfFeUi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)