Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejny cios w mafię kalabryjską

0
Podziel się:

Policja opieczętowała kilkanaście firm, głównie agencji nieruchomości, i kilkanaście obiektów turystycznych.

Kolejny cios w mafię kalabryjską
(andrewmedina/iStockphoto)
bETuVFAR

Włoska policja poinformowała we wtorek o zatrzymaniu 20 mafiosów z kalabryjskiej 'Ndranghety i zabezpieczeniu ich dóbr wartości 450 mln euro. Zatrzymanym zarzuca się pranie pieniędzy i przynależność do organizacji przestępczej.

Według policji większość zatrzymanych należy do dwóch mafijnych klanów - Morabito i Aquino. W ramach współpracy z policją hiszpańską i brytyjską zatrzymani zostali także dwaj Hiszpanie i Brytyjczyk.

Policja opieczętowała kilkanaście firm, głównie agencji nieruchomości, i kilkanaście obiektów turystycznych, które - jak ustalono - mafia prowadziła w formie _ joint venture _ z firmami hiszpańskimi.

bETuVFAT

Przeszukania przeprowadzono we Włoszech, a także w Londynie i w hiszpańskim Alicante. 'Ndrangheta to najpotężniejsza z włoskich mafii, która zbudowała swą potęgę przede wszystkim na kontrolowanym przez nią handlu kokainą w Europie.

Czytaj więcej w Money.pl
Cała mafia słała smsy, głosując na 13-latkę Boss sprawdzał potem skrupulatnie, czy wszyscy oddali głos na jego córkę startującą w telewizyjnym show.
Promocja - 20% w dół. Klejnoty ze skarbca mafii Sąd w Neapolu postanowił wystawić na licytację klejnoty i biżuterię oraz złote zegarki, skonfiskowane w ostatnich latach mafiosom z kamorry.
Mafia stawia na kulturę. Opłacają artystów Takie są ustalenia śledztwa, w wyniku którego aresztowano 12 mafiosów.
bETuVFBu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)